WŁADZE SAMORZĄDU

Zastępca przewodniczącego:

Skarbnik:

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - SPRAWOZDANIE

We wrześniu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były to demokratyczne wybory, w których cała społeczność uczniowska mogła wybrać spośród 3 kandydatów przewodniczącego, zastępcę, sekretarza i skarbnika – czyli Radę SU.

Wybory miały kilka etapów:

Etap I: Na pierwszej godzinie wychowawczej w bieżącym roku szkolnym każda klasa miała wybrać swoich przedstawicieli: gospodarza, zastępcę oraz skarbnika.

Etap II: Wybrani przedstawiciele z poszczególnych klas uczestniczyli w zebraniu trójek klasowych, które odbyło się 9 września pod przewodnictwem. Joanny Sergiej, kandydatki na opiekunkę samorządu w tym roku szkolnym. Na tym zebraniu każdy uczeń oddał głos na  wybranego przez siebie kandydata. Najwięcej głosów zebrali: Wiktoria Karwowska, Oliwia Jendrzejczak, Nikola Koniuto, Julia Zalewska to oni zostali kandydatami do Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015.

Etap III: Głównym elementem tego etapu był apel wyborczy, który odbył się 12 września i został zorganizowany przez SU. Kandydaci do Rady Samorządu Uczniowskiego przedstawili na nim swój program wyborczy i zachęcili do głosowania. Komisja wyborcza przedstawiła Barbara Cedro, Amelia Grymińska nam zasady głosowania, aby nie było wątpliwości jak zagłosować. Od tego momentu oficjalnie zaczęła się kampania wyborcza, która trwała cały tydzień. W tym czasie w całej szkole trwała zacięta walka o głosy, na każdym kroku można było zobaczyć plakaty wyborcze i z każdej strony dało się słyszeć rozmowy dotyczące wyniku wyborów.

Etap IV: Ostatnim etapem wyborów było głosowanie wszystkich uczniów naszej szkoły. Odbyło się ono 23 września 2014 roku. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania. Miał na niej zaznaczyć „X” przy nazwisku osoby, na którą oddaje swój głos. Cały czas członkowie komisji wyborczej zbierali karty do głosowania i czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania.  To nie było jedyne głosowanie w czasie tych dwóch dni. Uczniowie mieli zdecydować także, czy opiekunką SU ma być nadal pani Joanna Sergej. Po zliczeniu wszystkich głosów przewodniczącą została Oliwia Jendrzejczak, zastępcą – Nikola Koniuto i Julia Zalewska, natomiast skarbnikiem – Wiktoria Karwowska.

Joanna Sergiej, Agnieszka Grześkowiak