AKTUALNOŚCI
 
SUKCESY UCZNIÓW
 
Uczniowie naszej szkoły odnieśli wiele sukcesów w licznych konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach. Poniżej zestawienie konkursów:
 

GRUPY PRZEDSZKOLNE I KLASY 1-3

 

1.     „Moje wakacje z przyrodą”- konkurs plastyczny

wyróżnienia

Maja Ahrenc kl. IIIc

Lena Niemczyk kl.IIIb

Pola Parafinowicz kl.Ia

2. „Mistrz tabliczki mnożenia”- konkurs matematyczny dla klas III

I miejsce Przemysław Kaśnicki kl.IIIb

II miejsce Alicja B elekta kl. IIIb

III miejsce Natalia Urbanowska kl.IIIb

Wyróżnienie: Jakub Kosowski kl.IIIa

Szymon Nyczka kl. IIIc

Julia Steglińska kl. III c

3. „Mistrz pięknego czytania o Janie Pawle II- Idźmy z nadzieją”

I miejsce: Wiktoria Szczawińska kl.IIIb

II miejsce: Oliwia Kosmalska kl.IVa

III miejsce: Helena Chmura kl.IIIb

4. Archidiecezjalny Konkurs Pod skrzydłami Dobrego Anioła

Oskar Bogacki kl 1 – wyróżnienie

5. „Burza na morzu”

wyróżnienie- Malwina Olejniczak kl. II b

6.„Misiaczkowe portreciki”

 I miejsce:  Miłosz Porzeczek gr 0b

 II miejsce: Magdalena Antkowiak gr0b

6.    „Barwy jesieni”

I miejsce: Michał Kulig gr 0b, Daria Jaworska gr 0b, Zuzanna Bindaszewska gr 0a,

II miejsce Zofia Smolik gr 0b,  Magdalena Antkowiak gr 0b, Alicja Dramska gr 0b,

III miejsce Miłosz Porzuczek gr 0b, Dominika Bikowska gr 0a, Zuzanna Bindaszewska gr 0a

specjalne wyróżnienie: Łucja Mateja gr 0b, Zuzanna Siemieniecka gr 0b, Filip Korzeniowski gr 0a, Kornelia Nawrocka gr 0a

wyróżnienie: Natalia Mróz gr 0a


7.   „Liściaki cudaki”- konkurs plastyczny

wyróżnienie- Jakub Mazurek kl. IIa

8.   „Ozdoba choinkowa” –międzyszkolny konkurs techniczny

laureaci: Martyna Kruszewska 0a, Filip Korzeniowski 0a

Konkursy ogólnopolskie:

1. „Leon” konkurs przedmiotowy

ZINTEGROWANE SPRAWNOŚCI

Klasa III                                                          

Przemysław Kaśnicki                   90%   miejsce 7
Alicja Belesta                                80%   miejsce 13
Oliwier Piotrowski                         80%   miejsce 13

MATEMATYKA

 
Klasa III
Przemysław Kaśnicki                    93%   miejsce 4
Mateusz Warylak                           88%   miejsce 6
Wiktoria Szczawińska                   88%   miejsce 6
Alicja Belesta                                  85%   miejsce 7
Jakub Kosowski                              83%   miejsce 8
Natalia Kozar                                  83%   miejsce 8
Szymon Nowocin                            80%   miejsce 9
Beniamin Buczula                           80%   miejsce 9
Helena Chmura                               80%   miejsce 9

„SYNAPSIK” ZINTEGROWANY

Natalia Urbanowska                      88,7%
Mateusz Warylak                           87,3%
Alicja Belesta                                 87,3%
Przemysław Kaśnicki                    85,9%
Oliwier Piotrowski                         81,7%
Natalia Kozar                                  80,3%
Oliwia Banasiak                              80,3%   
Natasza Żuraw                               80,3%  
 
KLASY 4 - 7
 
Ogólnopolski Konkurs Olimpus J. Angielski -Edycja Jesienna 2017 -  wyniki w II semestrze.
 
Uczniowie biorący udział w konkursie:

Kl. V

A. Belesta
K. Kacperska
D. Amerane-Wieszczak
K. Korycko
Sz. Porzuczek
M. Woźny
A. Motulewicz

Kl.VI A

B. Siatczyński,
M. Rybarczyk,
A. Onopiuk,
M. Mielniczuk

Kl.VI B

M. Szyburska
W. Pentela
Z. Konwerska
W. Kosikowska

Kl. VII A

J. Mrowińska
O. Budzińska
N. Gregorek
D. Pomagalska
M. Tabatowska

Kl. VIIB

J. Wójcikowski
Z. Wojżgiało

Konkurs Kuratoryjny z J. Angielskiego:

J. Mrowińska  z kl. 7A
P. Nowiński z kl. 7BA

Do następnego etapu przeszedł Patryk Nowiński z kl. VII B

Konkurs Kuratoryjny z Matematyki

Etap szkolny:

Kl. VII A,B

Mrowińska Joanna
Sygit Jakub
Gregorek Nikola
Balewicz Hanna
Wójcikowski Jakub
Pomagalska Dominika
Chałupka Klaudia
Chałupka Laura

Etap rejonowy:

Mrowińska Joanna
Sygit Jakub

Etap wojewódzki

Mrowińska Joanna

Multitest z matematyki

Kl. IV A,B

Zapor Alicja
Krzyszczuk Wojciech
Balewicz Artur
Kramarz Szymon
Rakoczy Łucja
Zeidler Agata
Sproński Adrian
Prus Alex
Witkowski Piotr  

Kl. IV A,B

Belesta  Aleksandra
Pilarski Tomasz
Porzuczek Szymon
Ronka Agata
Kacperska Karolina
Wieszczak-Amerane Dharma
Żuraw Marceli
Starzyńska Joanna
Motulewicz Aleksandra 

Kl. VI A,B

Grobelski Michał
Onopiuk Aleksandra
Piekarski Miłosz
Gepert Michał
Pentela Wojciech
Juszczuk Albert

Kl. VII A,B

Balewicz Hanna
Pomagalska Dominika

Szkolny konkurs "Zakodowana matematyka"

I miejsce zajęła Zuzanna Wojżgiało z kl. 7b

II miejsce Maksymilian Rybarczyk z kl. 6a.

Konkurs Alfik Matematyczny.

Udział wzięło 37 uczniów klas 2-7 - wyniki ok.15.01.2018r.

Konkurs matematyczny Pingwin 

4 uczniów z klasy 5a - wyniki ok.15.01.2018r.

XIII Zachodniopomorski Konkurs „SUDOKU – cyfry muszą pozostać samotne”

Joanna Mrowińska kl. 7a - IImiejsce w kategorii klas VI-VII

 

Religia

Szkolny konkurs „ Mistrz pięknego czytania o Janie Pawle II”.

Laureatami zostali:

Gepert Michał z kl.VI B
Kosikowska Wiktoria z kl.VI B
Belesta Aleksandra z kl. V A
Kosmalska Oliwia z kl. IV A

Dnia 10.01.2018r. odbędzie się szkolny konkurs kolęd i pastorałek.

Konkursy przyrodnicze: Ogólnopolski Konkurs "Orzeł przyrodniczy".

8 uczniów z klas IV -VI

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Przyrody "Olimpus".

8 uczniów z klas IV -VI

Konkurs: Najciekawsze doświadczenie przyrodnicze.

 I miejsce Kolasiński Sebastian kl. IV B

Kuratoryjny Konkurs z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych.

W etapie szkolnym wzięło udział   10 osób.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się:

Joanna Mrowińska z kl. VII A
Laura Chałupka z kl. VII A

Szkolny Konkurs poetycki „Świat w kolorach praw dziecka”

W etapie szkolnym wzięło udział   6 osób.

I miejsce -Krzysztof Nowak z kl. V B

Szkolny konkurs na scenariusz na podstawie lektury.

Udział wzięły 3 osoby.

I miejsce - Dharma Wieszczak- Amerane z kl. V A

Ogólnopolskie Dytkando (nie tylko) dla Mistrzów.

W etapie szkolnym wzięło udziały  3 osoby.

Wyniki konkursu w II semestrze.

Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego Pingwin

W etapie szkolnym wzięło udział  12 osób.

Wyniki konkursu w II semestrze.

Ogólnopolska Olimpiada z Języka Polskiego

W etapie szkolnym wzięło udział  17 osób.

Wyniki konkursu w II semestrze.

Szkolny Konkurs na plakat reklamujący czytelnictwo w szkole.

Udział wzięło 6 uczniów.

I miejsce - Aleksandra Motulewicz z kl. V A

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o UNICEF

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 16 w Szczecinie.

III miejsce:

Aleksandra Belesta z kl. V A
Marcel Woźny z kl. V A
Karolina Kacperska z kl. V A

Historia  Szkolny konkurs historyczny:  „Droga Polaków do niepodległości”

Udział wzięło 11uczniów kl. VII A i VII B.

I miejsce –Joanna Mrowińska z kl. VII A
II miejsce –Dominnika Pomagalska z kl. VII A
III miejsce –Mateusz Sacha z kl. VII A

Ogólnopolski konkurs historyczny „ Krąg”

Udział wzięło 14 uczniów z klas VI i VII.

 Kl.VI                                                             

Lisiński Oliwier
Mielniczuk Maciej
Onopiuk Aleksandra
Piekarski Miłosz
Rybarczyk Maksymilian
Siatczyński Bartosz
Pentela Wojciech
Hertel Maksymilian        

Kl.VII

Budzińska Oliwia 
Mrowińska Joanna
Gregorek Nikola
Pomagalska Dominika
Ambroziewicz Wiktoria
Wojżgiało Zuzanna                     

Wychowanie fizyczne

Wiktoria Werner - kl. 6a - I miejsce w Pucharze Szczecina w wioślarstwie halowym
Hanna Balewicz - kl. 7a -  II miejsce w Pucharze Szczecina w wioślarstwie halowym
Hanna Balewicz - kl. 7a -  I miejsce w Tenisie stołowym drużyn mieszanych o puchar Dyrektora SP na Głębokiem
 
Pływanie- Żuraw Marceli kl. 5a: II miejsce w zawodach pływackich w ST. Dow. W „IV Mistrzostwach Szczecina Dzieci w Pływaniu-Alsecco Cup”
Pływanie- Żuraw Natasza (kl. 3b): II miejsce w zawodach pływackich w „IV Mistrzostwach Szczecina Dzieci w Pływaniu-Alsecco Cup”
IV m-ce w Mistrzostwach Szczecina w Tenisie stołowym chłopców: Woszczyński Maciej (kl. 6a), Piekarski Miłosz (kl. 6a), Wójcikowski Jakub (kl.7b)
VI m-ce w Mistrzostwach Szczecina w Tenisie stołowym dziewcząt: Reska Amelia (kl. 6a), Grębska Magda (kl. 6a), Papierz Amelia (kl.6a)
 
Dzień Sztafet - II miejsce w sztafecie olimpijskiej dziewcząt:
Budzińska Oliwia (kl. 7a), Grębska Magda (kl. 6a), Leszczyńska Nikola (kl. 6a), Wieszczak Dharma (kl. 5a)
 
II miejsce w sztafecie olimpijskiej chłopców:
Żuraw Marceli (kl. 5a), Woszczyński Maciej (kl.6a), Pawłowski Kacper (kl. 6a), Lisiński Oliwier (kl. 6a)
 
Liga Biegowa:
I miejsce-(300 m) Wieszczak Dharma (kl. 5a)
II miejsce-(1000 m) Pawłowski Kacper (kl. 6a)

I miejsce-(100 m) Żuraw Marceli (kl. 5a)IV miejsce-Woszczyński Maciej (kl. 6a)
 
Puchar Szczecina w Wioślarstwie Halowym - III miejsce- Niemiec Bartłomiej (kl. 7a)Piłka nożna dziewcząt klas VII, II i III gimnazjum-awans do półfinałów (pozostało 6 zespołów-Półfinały zostaną rozegrane na wiosnę 2018r.
 
Mini piłka nożna dziewcząt klas V i VI-awans do finałów (pozostały 4 zespoły-Finały zostaną rozegrane na wiosnę 2018r.


Plastyka

XIV Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej ,,Najpiękniejsza jest moja ojczyzna”

Wyróżnienie honorowe- Damian Frajdenberg kl.V b

Fair Frends 2018-projekt logo

Zuzanna Kricka kl.IV a- nagroda-etap szkolny

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ,,Niebo w kolorze- spotkanie z zorzą polarną”

Etap szkolny:

Nadia Kreczak kl.V b
Julia Sarnowska kl.V a
Dharma Wieszczak V a
Joanna Starzyńska V b
Borys Dominika V b
Ola Motulewicz kl.V a
Klaudia Piwek kl. V a
Alicja Darowna kl.V a

Międzyszkolny konkurs Plastyczny -,,Burza na morzu”

Etap szkolny:

Łucja Rakoczy kl. IV b
Ewa Gawron kl. II a
Zuzanna Kricka kl. IV a
Benjamin Buczula kl. III a

Etap międzyszkolny:

Malwina Olejniczak kl. II b-nagroda

XII Miejski Konkurs Twórczości Plastycznej "Trzeźwy umysł –w trzeźwym świecie wszystko gra”

Etap szkolny:

Agata Ronka kl. V b
Łucja Rakoczy kl.IV b
Nadia Kreczak kl.V b

Etap miejski:

Zuzanna Konwerska kl. VI b-nagroda
Joanna Starzyńska V b - nagroda
Elena Karandyszowska kl.VI b-wyróżnienie
Dharma Wieszczak V a-wyróżnienie
Julia Sarnowska kl.V a-wyróżnienie
Damian Frajdenberg kl.V b-wyróżnienie
Ola Onopiuk kl.VI a-wyróżnienie

Międzyszkolny Konkurs plastyczny -,,Jesienne pejzaże”

Etap szkolny:

Łucja Rakoczy kl.IV b
Borys Dominika V b

Etap międzyszkolny:

Vanessa Siecińska kl. VI a-wyróżnienie 



 
 

 

 
 
 
 
 
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 14 im. Danuty Szyksznian w Szczecinie