AKTUALNOŚCI

 
PODSUMOWANIE PILOTAŻU PROGRAMOWANIA

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 14 wzięła udział w pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o dwie innowacje pedagogiczne. W klasach pierwszych innowacje „Z programowaniem na ty” prowadziły pani J. Nowalay oraz pani W. Stefanowska, w klasach czwartych, piątych i szóstych innowacje „Podstawy programowania w środowisku Scratch” wprowadzali pan R. Darowny oraz pani G. Maciejewska. Celem innowacji był rozwój myślenia algorytmicznego, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni i wnioskowania.
 • Uczniowie rozwijali kompetencje społeczne, kształcili umiejętność pracy zespołowej.
 • Działania promujące kodowanie w naszej szkole:
 • Programowanie na zajęciach komputerowych oraz kole matematycznym.
 • Poznajemy programy Scratch, Code, Lightbot. 
 • „Kodowanie na dywanie”. 
 • Kodowanie na kartce papieru. 
 • Akcja „Tydzień kodowania”.
 • Kodowana muzyka. 
 • Akacja „Godzina kodowania”. 
 • Urodziny Scratcha. 
 • Kodowane przerwy. 
 • Własne konto sp14szczecin na stronie www.scratch.mit.edu. 
 • Lekcje prowadzone przez uczniów w oparciu o program Scratch. 
 • Udział nauczycieli w doskonaleniu w zakresie programowania.
Zajęcia z kodowania okazały się bardzo interesujące dla dzieci. Uczniowie rozwijali kompetencje informatyczne, poznali podstawy tworzenia algorytmu, rozwiązywania problemów oraz współpracowali ze sobą. Podsumowanie pilotażu programowania w formie prezentacji:

 

 
SZANOWNI RODZICE!
 
W załączeniu przekazujemy list Pani Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej przypominający całej społeczności szkolnej o zasadach bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku.
Treść listu tutaj

 
 

 
ZMIANA TERMINU ZEBRANIA
 

Szanowni Rodzice

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 informuje, że mające  odbyć się w dniu 03 czerwca br. sobota o godzinie 10.00  zebrania dla rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018 -  zostaje odwołane .
Ogłoszony Zarządzeniem przez Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 12.04.2017r. w załączniku nr 2 do Zarządzenia  nr 155/17 terminarza postępowania rekrutacyjnego ustala podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej odpowiednio dnia 14 i 12 czerwca br.
 W związku z powyższym zebranie odbędzie się 21 czerwca br. (środa) o godzinie 16.30 zapraszam.

 
KLASA 3A NA WYKŁADACH W ZUT
 
30 maja klasa 3 a uczestniczyła w zajęciach na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Zajęcia i wykład przygotował dla nas pan dr hab. inż. Rafał Rakoczy. W czasie zajęć mogliśmy rozpoznawać różne zapachy i wykonać pachnącą świeczkę oraz poznać tajniki mieszania różnych produktów i uzyskać pachnącą kulę do kąpieli. Następnie uczestniczyliśmy w wykładzie pt. „Tajemnice mieszania” i oglądać różne mieszadła. Bardzo dziękujemy panu Rafałowi Rakoczy i wszystkim pracownikom ZUT za umożliwienie nam uczestnictwa w tych ciekawych zajęciach. 
Więcej informacji:        3a na warsztatach IIChiPOŚ      i     3a na "Pachnących warsztatach" w ITCHO
 
Ewa Łaszcz

 
 
RAJD SZLAKAMI PÓŁNOCNEGO SZCZECINA
 
Po raz XII zorganizowaliśmy Rajd Szlakami Północnego Szczecina. Przy organizacji rajdu pomagali nam nauczyciele z naszej szkoły: p. Joanna Nowalany, p. Iza Dolinna, p. Renata Andrut, p. Anna Wróblewska, p. Przemysław Wróblewski, p. Zofia Skolimowska oraz Stowarzyszenie NASZE GOLĘCINO. Przygotowaliśmy 2 trasy wiodące po naszej dzielnicy. Uczestnicy z naszej szkoły pokonali 6 km trasę, na której odbył się konkurs wiedzy o oglądanych ciekawostkach i  naszym mieście. Na mecie rajdu czekało ognisk, kiełbaski i konkursy plastyczne i sprawnościowe. Gościliśmy uczestników ze SP 42, LO 12, SP 10, przedszkole: TAK, Wesołe 77, Hejnałek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że wszystkie dzieci mogły bezpiecznie i wesoło spędzić czas wolny oraz rodzicom, którzy przybyli na rajd razem ze swoimi dziećmi. Nad przygotowaniem i przebiegiem rajdu czuwały: p. Aldona Głowacka i p. Ewa Łaszcz. 

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

18 maja 2017 r. odbędą się zebrania z rodzicami wg planu:
godz. 17.45 - klasy 0-3
godz. 17.00 - klasy 4-6

WYCIECZKA DO TORUNIA

W dniach 9-11 maja klasy: 2 c i 3 a były na wycieczce w Toruniu, mieście Mikołaja Kopernika.  Mieliśmy bardzo bogaty program, więc na nudy nie było czasu. We wtorek wcześnie rano wyjechaliśmy autokarem, by koło południa pospacerować po toruńskim Rynku a następnie  odwiedzić Dom Legend. Tam poznaliśmy kilka legend związanych z tym pięknym miastem i poszliśmy do Orbitarium i na seans do Planetarium. Później mogliśmy kupić pierniki i popłynąć w rejs statkiem po Wiśle. Spaliśmy w ośrodku  Polanka  w  Kamionkach  Małych  k.Torunia. Właściciele ośrodka okazali się bardzo miłymi ludźmi, kochającymi dzieci. Bardzo o nas dbali i przygotowywali nam bardzo smaczne posiłki. Na drugi dzień odwiedziliśmy Fotr IV, gzie po zwiedzaniu i zabawach  piekliśmy pierniki. W Toruniu widzieliśmy wiele ciekawych rzeczy: Mury miejskie, Bramę Klasztorną, Spichlerz, Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Katedrę śś. Janów, Dwór Artusa, Pomnik Kopernika, Złotego Osiołka, Ratusz Staromiejski, Łuk Cezara, Pomnik Flisaka, Pomnik Filusia, Piernikową Aleję Gwiazd, Ruiny Zamku Krzyżackiego,  Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Ogród Zoobotaniczny. Byliśmy również na spektaklu w teatrze lalek „Baj Pomorski”.

Ewa Łaszcz  

 
EDUKACJA FINANSOWA DZIECI
 
W roku szkolnym 2016/2017 odbył się cykl zajęć z edukacji finansowej dzieci. Jest to innowacyjny, pilotażowy program, który objął klasę 2 b. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się podstawowymi pojęciami z zakresu ekonomii, poznać poszczególne instytucje finansowe, usystematyzować i poszerzyć wiedzę na temat pieniądza oraz nabyć podstawowe umiejętności zarządzania finansami. Zajęcia prowadziła pani Joanna Ronka – licencjonowany Trener Edukacji Finansowej. 

 
PLAN ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
 
21.06.2017r. (środa )-  Zakończenie grupy "0" o godz. 17.00 - sala gimnastyczna
22.06.2017r. (czwartek) -  Zakończenie klas III o godz. 17.00- sala gimnastyczna
23.06.2017r. (piątek) -  Zakończenie klas I-II o godz. 8.00 - sala gimnastyczna
                                  Msza Św. o godz. 10.00- w kościele
                                  Zakończenie klas IV-VI  o godz. 11.00- sala gimnastyczna

 
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH
 
Zarządzenie Prezydenta Miasta Szczecina więcej...
Informator dla rodziców więcej...

 
 
 
 
UWAGA!
 
Uprzejmie informujemy o zmianie terminu spotkań z wychowawcami, które odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek 3.04.2017r. według harmonogramu:
 • godz. 16.00 - 17.00 - warsztaty i szkolenie dla rodziców uczniów klas 4-6 ze specjalistami w dziedzinie edukacji i wychowania dotyczące zagrożeń związanych z grą internetową „Niebieski Wieloryb”.
 • godz. 16.30 - zebrania z rodzicami uczniów klas 0-3
 • godz. 17.00 - spotkania rodziców klas 4-6 z wychowawcami.
Serdecznie zapraszamy !
Dyrekcja SP-14
w Szczecinie 

 

 
WIELCY PODRÓŻNICY I ODKRYWCY - KRZYSZTOF KOLUMB
 
09 marca już IX raz odbył się w naszej szkole konkurs „Wielcy Podróżnicy i Odkrywcy - Krzysztof Kolumb". Gościliśmy drużyny z 8 szkół. Naszymi reprezentantami byli uczniowie kl IVa: Kacper Korycko, Tomek Pilarski, Szymon Porzuczek i Marceli Żuraw.  Drużyny miały do wykonania następujące zadania:
-rozwiązanie testu dotyczącego życia i osiągnięć Krzysztofa Kolumba opracowanegoprzez p. Jolantę Gałęziowską z Pałacu Młodzieży,
rozszyfrowanie hasła  zapisanego alfabetem Mors'a,
- opisanie ożaglowania przedstawionego na ilustracjach,
- mapę – podpisanie zaznaczonych kontynentów oraz rozpoznanie i nazwanie trasy czwartej  podróży Kolumba i zapisanie daty  jej rozpoczęcia i zakończenia,
- wiązanie węzłów przed komisją – kapitanami: Jerzym Swochem i Jerzym Kaczorem,
- pracę plastyczną „ Kolumb odkrywa Amerykę”.
W tym roku oddaliśmy podium gościom i zajęliśmy V m-ce. Impreza była jedna udana, do czego przyczynili się  również prowadzący: Julka Kaczmarek (IVb) i Igor Lubaszka (IVa) oraz pomocnicy: Piotr Antkowiak i Hubert Niwiński z kl IVb. 
 
Wanda Stefanowska-Nowalany

 
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "STYPENDIADA" dla klas I-III sesja zimowa

W konkursie ortograficznym "Ortografek" uczennica klasy III b Ada Sinkiewicz, zajęła II miejsce w całym kraju - gratulujemy!
W konkursie plastycznym "Plastuś" prace  czterech  osób zostały wyróżnione, są to: Barbara Will kl 2b, Lena Prus kl2b, Zofia Potapczuk kl 3b, Ada Sinkiewicz kl 3b.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, laureatom gratulujemy.
Izabela Dolinna, Katarzyna Rosik

 
FERIE W SP14
 
W dniach 20-24 luty 2017 r. na terenie SP 14 odbyły się półkolonie zimowe pod hasłem "Sport i zabawa to fajna sprawa". W półkolonii wzięło udział 45 osób, które przez 5 dni w godzinach 7.30 do 15.30 brało udział z różnego rodzaju grach i zabawach sportowo-integracyjnych. Dzieci miały zapewnione drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Półkoloniści mieli również okazję wyjść na kręgielni w CH GALAXY, gdzie ponad 2 h rywalizowali na 9 torach, było wyjście do Multikina na film "Ostatni smok świata" oraz zajęcia z robotyki. Uczestników w trakcie trwania półkolonii odwiedził Przemek "Mistre" Mistrzak, który zajmuje się freestyle football (triki i sztuczki piłkarskie), a który zaprezentował wspaniałe show z piłką. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom, wspaniałe nagrody rzeczowe, jak również pamiątkową statuetkę z własnym imieniem i nazwiskiem. 
 
Rafał Janik


 
DRODZY RODZICE!
 
W godzinach od 7:00 do 14:00 obowiązuje wejście na teren szkoły przez szatnię, po godzinie 14:00 przez wejście główne.
Zebrania planowane na dzień 2 marca 2017r. są odwołane. 

 
 

 
KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ
 

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na pracę graficzną „Kartka Wielkanocna”, którego organizatorem jest Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Konkurs plastyczny kierowany jest do uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Celem konkursu jest zaprezentowanie przez uczniów swoich pomysłów i umiejętności tworzenia w programach graficznych.

Kartka powinna być wykonana w dowolnym programie do tworzenia grafiki i przesłana w formacie JPG lub PNG  na adres: g.maciejewska@interia.pl do dnia 27 lutego 2017 r. Maksymalny rozmiar pliku może wynosić 10 MB. Minimalna rozdzielczość pracy 1024 px.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie zamieszczonym w załączniku.

 
G. Maciejewska
 
 
SERDUSZKOWE DNI W SP14 - 31.01 - 10.02.2017
 
Pilnie potrzebna pomoc na operację ratującą życie dla małej Zuzi !!!
Zuzia urodziła się z połową serduszka i teraz bardzo pilnie potrzebuje naszej pomocy.
Nie czekajmy! Przyłączmy się solidarnie do akcji zbiórki pieniężnej dla 1,5 rocznej Zuzi! Więcej... 
 
 
 
 
KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ "Razem zmieniamy Internet na lepsze"
 
Zapraszamy uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału w konkursie na prezentację multimedialną „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 69 w Szczecinie.
Podpisane prace na płytach CD należy dostarczyć do p.G.Maciejewskiej do 8 lutego 2017r.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie zamieszczonym w załączniku.

 
G. Maciejewska
 
 
STUDENCI Z AIESEC W SP14
 
W naszej szkole  w dniach 02.01.2017- 13.01.2017r. gościliśmy studentów z AIESEC-u. Już trzeci raz mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez wolontariuszy z różnych regionów świata. Tym razem była to Brazylia i Maroko.
AIESEC to międzynarodowa organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która od ponad 68 lat realizuje programy wymiany.
Do naszej szkoły  przybyli Priscila z Brazylii oraz  Ouss z Maroka. Studenci prowadzili lekcje we wszystkich klasach. Lekcje te miały charakter prezentacji. Uczniowie poznali uroki wyżej wymienionych państw, zobaczyli jak się parzy zieloną herbatę, robi tadżin - marokańskie danie z wołowiny.
Priscilla tańczyła z klasą II b, a dziewczynki dotrzymywały kroku przy gorących rytmach Brazylii. Studenci włączali się w zabawy z dziećmi. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swój angielski na poziomie komunikacji.
Całość koordynowały nauczycielki języka angielskiego.
 
Nela Kowalik
 
FLASH MOB W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ
 
19 stycznia 2017r. zorganizowaliśmy w naszej szkole na poziomie edukacji wczesnoszkolnej akcję Flash Mob. Polega ona na tym, że w określonym czasie pewna grupa ludzi zbiera się w umówionym miejscu by wspólnie coś zrobić np. zagrać na gitarach, poćwiczyć przy muzyce, pojeździć na rowerach stacjonarnych itp. My postanowiliśmy wspólnie poczytać swoje ulubione książki lub aktualnie czytane, choćby lektury. Zebraliśmy się z poduszkami (dla wygody siedzenia) na holu przed salami i w czasie drugiej przerwy odbyło się wspólne czytanie. Udało się, wszyscy byli zadowoleni, tylko ta cisza wszechobecna była dziwna, ale przyjemna. Na pewno powtórzymy tę akcję. Może będzie inny powód spotkania, a może taki sam. Polecamy ten sposób spędzania przerw lekcyjnych.
Klasa 3 b
 
 
SZANOWNI RODZICE!
 
Pozostawione przez dzieci w szkole ubrania i buty, które od lat zalegają w szatni można odbierać każdego dnia.
02 lutego 2017r. rzeczy te zostaną wystawione w holu szkoły po raz kolejny, bardzo proszę o przejrzenie i po rozpoznaniu rzeczy swojego dziecka  o zabranie ich.
Następnego dnia rzeczy, które nie zostaną rozpoznane i zabrane,  ze względów higienicznych  zostaną wyrzucone.
 
Dyrektor szkoły
Urszula Pająk
 
 
 
 
NOWOŚCI CZYTELNICZE SZKOLNEJ BIBLIOTEKI >>>
 
 
SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
 
12 stycznia tj. w czwartek, odbędzie się szkolny konkurs kolęd i pastorałek dla uczniów klas 0-6 naszej szkoły. Możliwy jest śpiew solo lub w duecie, z podkładem muzycznym (cd, mp3, pendrive), lub z akompaniamentem muzycznym na żywo. Zapraszamy na hol na 1 piętrze, wstępnie w godz. 11-12.

Katecheci
 
 
WYNIKI KONKURSU "POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA" 2016
 
14 grudnia 2016 odbył się finał III Archidiecezjalnego Konkursu Rodzinnego "Pod skrzydłami dobrego anioła". Na konkurs wpłynęło 170 prac z 12 szkół z terenu naszej archidiecezji. Nagrodziliśmy 16 osób.  Miło nam było gościć Siostrę Agnieszkę Piątkowską z Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Anioły są do kupienia na kiermaszu a całkowity dochód z ich sprzedaży przekazujemy na cele misyjne w Kenii. Załączamy wyniki konkursu i serdecznie dziękujemy za każdego anioła.
 
Izabela Dolina, Aldona Głowacka, Joanna Białkowska
 
 
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
 
 
 
Tak obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Były zabawy, quiz i czytanie fragmentów książek o różnych misiach.
 
Katarzyna Rosik 
 
 
 
 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
 
Zapraszamy uczniów klas drugich i trzecich do udziału w konkursie pięknego czytania.
Prosimy chętnych uczniów o przygotowanie fragmentu prozy literatury dziecięcej i zaprezentowanie swoich umiejętności czytania przed publicznością i jury w dniu 30 listopada  o godzinie 10.50 w holu klas edukacji wczesnoszkolnej na pierwszym piętrze. Czytany tekst nie powinien trwać dłużej niż jedną minutę.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z wychowawcą klasy lub z p. A. Głowacką i p. K. Rosik
 
 
III ARCHIDIECEZJALNY RODZINNY KONKURS ARTYSTYCZNY
"POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA"
 
 
 
 
 
OBCHODY 70-LECIA SZKOŁY
 
17 listopada 2016r. obchodzimy niezwykły Jubileusz 70- lecia naszej szkoły. Obchody tego wyjątkowego dnia uświetni specjalnie przygotowana uroczystość, na którą zaproszono znakomitych gości.
Program dnia:
godzina 10.30 - Msza Święta w Kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
godzina 12.00 - uroczystości w Szkole Podstawowej nr 14
 

DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z OBCHODAMI 70- LECIA

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W SZCZECINIE
 
 
 
 
 
PAMIĘTAJMY O TYCH, CO ODESZLI
 

Dnia 28 października uczniowie naszej szkoły w ramach wolontariatu udali się na pobliski cmentarz w celu uprzątnięcia grobów przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zapalili symboliczne znicze, oraz pamiętali o modlitwie za zmarłych.

Uczniom klas 4a, 5b oraz 6a dziękujemy za otwartą postawę niesienia pomocy, oraz udział w akcji.

 
 
Joanna Białkowska, Kamila Bott, Joanna Siergiej
 
 
JĘZYK FRANCUSKI
 

W naszej szkole już trzeci rok z rzędu rozpoczynamy zajęcia z języka francuskiego we współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim. Zajęcia prowadzą studenci filologii romańskiej dla uczniów klas 1-3. Klasy pierwsze mają zajęcia w poniedziałki w godz. 13.50-14.35. Klasy drugie w poniedziałki w godz. 8.00-8.45. Klasy trzecie w piątki w godz. 8.00-8.45. Serdecznie zapraszamy.


Iza Dolinna

 
 
ZEBRANIA
 
W dniu 13 października odbędą się zebrania z rodzicami według harmonogramu:
godz. 17:00 - klasy 4 - 6
godz. 17:45 - klasy 0 - 3.
Zapraszamy! 
 
 
UBEZPIECZENIE DZIECI
 
Składka ubezpieczeniowa w roku szkolnym 2016/2017 wynosi 42 zł i jest płatna do 13.10.2016. Warunkiem objęcia dziecka ubezpieczeniem jest uiszczenie składki w podanym terminie, zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (dostępne na stronie internetowej szkoły oraz u wychowawców) oraz podpisanie oświadczenia o zapoznaniu się z nimi. Jest to wymóg towarzystwa ubezpieczeniowego. 
 
Ogólne warunki ubezpieczenia NNW tutaj
Oświadczenie grupowe OWU tutaj 
 
 
KONKURS "JESIEŃ W POEZJI"
 
22 września 2016 roku odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego „JESIEŃ W POEZJI", w którym udział wzięło 19 uczniów z klas 0 – III.
Z powodu wysokiego i wyrównanego poziomu jury nie przyznało III miejsca.
Po długich naradach komisja postanowiła wyróżnić następujących uczestników przyznając:
 
Poli Parafianowicz I miejsce oddział 0
Dorotce Ronka I miejsce klasa 3a
Helence Chmura II miejsce klasa 2b
Lence Prus II miejsce klasa 2b
Zosi Potapczuk II miejsce klasa 3b
 
 
Organizatorzy:
Joanna Kotuła-Plota
Ewa Łaszcz
Aldona Głowacka
 
 
TYDZIEŃ JABŁKA
 
W dniach od 26 do 30 września 2016r. obchodziliśmy w szkole Tydzień Jabłka. W naszej klasie tradycyjnie było bardzo dużo owoców i przetworów, w których prym wiodło JABŁKO!!! Były soki, naleśniki z przecierem jabłkowym, różne jabłeczniki, jabłka w galaretce, suszone owoce, gofry z dżemem  jabłkowym, muflinki z jabłkiem. Przygotowaliśmy również wystawę różnych gatunków jabłek i wykonaliśmy jabłkowe ozdoby. Omówiliśmy wartości odżywcze tych owoców i rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy i jabłkowe zagadki. Było bardzo smacznie i zdrowo.

Ewa Łaszcz
 
 
UWAGA! UWALNIAMY Z BIBLIOTEKI czytaj więcej...
 
 
SZANOWNI RODZICE!
 
Uprzejmie przypominamy, że przed wjazdem do naszej placówki stoi znak Zakaz Wjazdu.
Znak ten nie dotyczy tylko i wyłącznie pracowników szkoły, służb komunalnych, dostaw oraz pojazdów uprzywilejowanych.
Umieszczenie jego wynika z zagrożeń związanych z natłokiem aut wjeżdżających na teren szkoły. Brak poszanowania oraz kultury jazdy sprawia, że dość często dochodzi do sytuacji, w których zostają zarysowywane inne pojazdy, a następnie do ucieczek sprawców. Jest to dla nas niezręczna sytuacja, powodująca spory oraz straty innych uczestników parkingu. Ponadto niestosowanie się do tego przepisu prawa sprawia, że zdarzają się zagrożenia bezpieczeństwa Państwa dzieci. Niejednokrotnie zauważyliśmy, że brak kultury jazdy, zajeżdżanie drogi dzieciom, stawanie na chodnikach, czy też na zieleni szkolnej sprawia, że dzieci nie czują się pewne oraz nie mają swobody ruchu, czy też możliwości bezpiecznego przejścia do szkoły.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o przestrzeganie tego zakazu oraz potraktowanie sprawy jako poważnej.

Z poważaniem : Dyrekcja Szkoły

 
 
UWAGA RODZICE!
 
W związku z pojawieniem się w pobliżu szkoły dzików, proszę o zachowanie ostrożności, przypilnowanie dzieci, aby w drodze do szkoły i ze szkoły do domu omijały miejsca zalesione, opuszczone i rzadko uczęszczane (most, działki, tereny zielone w pobliżu szkoły).
 
Pedagog szkolny 
 
 
ZEBRANIA Z RODZICAMI 08.09.2016R. (CZWARTEK)
 
klasy 2A i 3A zebrania w środę 07.09.2016r
 

L.p

Klasa

Wychowawca

Sala

Godzina

1

0a

p. Grażyna Pawlak

24

17.00

2

1a

p. Wanda Stefanowska

30

17.00

3

1b

p. Joanna Nowalany

32

17.00

4

2a

p. Aldona Głowacka

1

17.00

5

2b

p. Izabella Dolinna

2

17.00

6

2c

p. Renata Dwulit- Andrut

1

17.00

7

3a

p. Ewa Łaszcz

18

17.00

8

3b

p. Katarzyna Rosik

3

17.00

9

4a

p. Joanna Sergiej

13

18.00

10

4b

p. Grażyna Maciejewska

8

18.00

11

5a

p. Maria Gransicka

28

18.00

12

5b

p. Kamila Bott

11

18.00

13

6a

p. Małgorzata Juszkiewicz

10

18.00

14

6b

p. Grażyna Grobelska

12

18.00

 
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
 

01 września 2016 r. godzina 08:00

dla wszystkich klas

Klasy pierwsze i oddziały przedszkolne - sala gimnastyczna. Pozostałe klasy w swoich salach lekcyjnych.
O godzinie 10:00 Poczet Sztandarowy weźmie udział w uroczystościach miejskich. 

 

 
 
 
 
 
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 14 im. Danuty Szyksznian w Szczecinie