AKTUALNOŚCI
 
 
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017 tutaj
 
 
HARMONOGRAM WPROWADZANIA DO SZKÓŁ DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW tutaj
 
WYPRAWKA SZKOLNA tutaj
 
 
 
ORGANIZACJA ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
 
22 czerwca o godzinie 16:00 uroczyste zakończenie roku szkolnego oddziałów przedszkolnych.
23 czerwca 2016r. godzina 17:00 - uroczyste zakończenie edukacji w szkole podstawowej dla klas szóstych.
24 czerwca 2016r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016:
- o godz. 8:00 klasy 4 - 5
- o godz. 11:00 klasy 1 - 3.
 
Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów klas 0 - 6 na uroczystą Eucharystię z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego, która odbędzie się dnia 24.06.2016r. o godz. 9:40, w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 
 
WYCIECZKA DO POZNANIA
 
8 czerwca klasy: 1c i 2a były na wycieczce krajoznawczej w Poznaniu. Zwiedzaliśmy Rynek, widzieliśmy Koziołki i słuchaliśmy hejnału. Oglądaliśmy rośliny egzotyczne w Ogrodzie Botanicznym oraz zwierzęta w zoo. Wycieczka była ciekawa.
 
Ewa Łaszcz
 
 
 
ZEBRANIE DLA RODZICÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH I GRUPY ZEROWEJ
 
4 czerwca 2016r o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 14 odbędą się zebrania przyszłych klas pierwszych oraz grupy zerowej - dotyczące organizacji roku szkolnego 2016/2017.
 
 
KONKURS RECYTATORSKI
 
Po raz ostatni w tym roku szkolnym 1 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: J.Tuwim dla dzieci. Chętni z każdej klasy od 0 do  3  prezentowali  wybrane  przez siebie wiersze. Nagrody rozdamy na szkolnym apelu.
 
Ewa Łaszcz
 
 
DRODZY RODZICE!
 
19 maja 2016r. odbędą się zebrania z rodzicami wg harmonogramu:
godz. 17:00 klasy 4 - 6
godz. 17:30 klasy 3
godz. 17:45 klasy 0 - 2.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na ostatnie w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami
 
 
KONKURS "OKŁADKA MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI"
 
Biblioteka szkolna w ramach promowania czytelnictwa wśród uczniów zorganizowała konkurs pt. „Okładka mojej ulubionej książki”. Przedmiotem konkursu, w którym wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły, było przygotowanie w dowolnej technice plastycznej autorskiego projektu okładki książki. Najlepsze prace, które powstały pod kierunkiem Pani Doroty Karandyszowskiej, zostały wysłane na etap miejski konkursu o podobnej tematyce. Wśród zakwalifikowanych doń 42 prac znalazły się trzy prace wykonane przez nasze uczennice (z 133 nadesłanych na etap miejski). Prace te zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Ich autorkami są
 
w kategorii wiekowej 6-9 lat Ola Motulewicz i Natalia Misiek z III B,

w kategorii wiekowej 10 -12 Kesja Buczula z VI B.               

 
Uczennice zostały nagrodzone dyplomami.

Ładne okładki są zachętą do sięgnięcia po zawartość książki. Takie właśnie są pozycje otrzymane w ramach programu ”Książki naszych marzeń”, dostępne w bibliotece szkolnej. Wykorzystajmy szansę i korzystajmy z nich.

Dorota Karandyszowska i Zygmunt Cywiński

 
 
MINI MISTRZOSTWA 2016
 
Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele! W Internecie można śledzić relacje z MINI MISTRZOSTW 2016 czwartoklasistów na stronie https://www.facebook.com/events/1702337050025616
Zachęcamy każdego do polubienia strony, udziału w wydarzeniu i komentowania.
 
 
KONKURS WIEDZY O EUROPIE
 
W dniu 29 kwietnia czworo uczniów klas 1-3 wzięło udział w X edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Europie w SP 47. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 10 szkół z naszego województwa. Uczennice Alicja Belesta z kl. 1b i Aleksandra Belesta z kl. 3b zdobyły dwa równorzędne I miejsca. Szymon Kramarz kl. 2a i Zofia Potapczuk kl. 2b otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!!!
Izabela Dolinna
 
 
KONKURS RECYTATORSKI "WIOSNA W POEZJI"
 
20 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski: Wiosna w poezji. Zgłosiło się 48 chętnych do udziału z klas 0-3. Pięknej recytacji towarzyszyły odpowiednio przygotowane przez uczestników stroje. Nagrody rozdamy 22 czerwca na szkolnym apelu.
 
Ewa Łaszcz
 
 
MISJA DZIECI - SZCZECIN BEZ ŚMIECI
 
18 kwietnia 2016 uczniowie klas IA i IB wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta ,,Misja Dzieci - Szczecin bez śmieci". Uczniowie uzyskali krótki instruktaż jak zachować warunki bezpieczeństwa w czasie zbierania śmieci, a następnie otrzymali jednorazowe rękawiczki i worki foliowe. Dzieci wraz z opiekunami wyruszyły na zbieranie śmieci w okolicach szkoły. Wkrótce worki były pełne i zostały zabrane przez służby miejskie. Uczniowie na koniec otrzymali drobne upominki.
Aldona Głowacka
 
 
DROGA DO GIMNAZJUM - ważne informacje tutaj
 
 
WARSZTATY NA UNIWERSYTECIE SZCZECIŃSKIM - DNI GEOGRAFA więcej
 
 
WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA W TENISIE STOŁOWYM
 
11 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym w Turowie. Drużyna dziewcząt w składzie: Hanna Balewicz i Liliana Tucholska zajęły IV miejsce, zaś drużyna chłopców w składzie: Miłosz Piekarski i Mateusz Sacha V-VI miejsce. Gratulujemy!
 
 
MOJA MAŁA OJCZYZNA. MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION
 
07 kwietnia w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbyły się eliminacje do wojewódzkiego konkursu z edukacji regionalnej „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”. Organizatorami konkursu było Muzeum Narodowe w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Tegoroczny temat konkursu to Historia w krążku zamknięta. Pomorze Zachodnie od rządów Bogusława X do panowania Bogusława XIV. W eliminacjach naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III b Aleksandra Belesta, zdobywając 31 punktów i  zajmując  I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!
Wielki Finał XVI edycji konkursu „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”
 odbędzie się 05 maja w Muzeum Narodowym przy ulicy Staromłyńskiej.
Trzymamy kciuki!
 
Joanna Nowalany, Zygmunt Cywiński
 
 
POWITANIE WIOSNY
 
21.03.2016r. oprócz różnych zabaw i prac plastycznych, przywitaliśmy Wiosnę kanapkowo. Rano każda klasa przygotowywała Marzanny, Gaiki, plakaty z Panią Wiosną. Z gotowymi pracami wyszliśmy na barwny korowód. Szliśmy ul. Strzałowską, ul. Pokoju obok hospicjum i drogą przy działkach wróciliśmy do szkoły. Znaleźliśmy wiosnę w kwitnących przebiśniegach, baziach i wiosennym deszczu.
 
Ewa Łaszcz
 
 
W KRAINIE BAJEK I BAŚNI
 
18 marca 2016r. w auli Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie odbył się finał miejskiego konkursu „W krainie bajek i baśni”. Naszą szkołę reprezentowali Ada Sinkiewicz II b, Aleksandra Belesta III b oraz Igor Korzeń III a. Uczniowie wykazali się imponującą znajomością treści baśni i bajek, a także wykonali piękne prace plastyczne. W zmaganiach konkursowych poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
Nagrody
II miejsce  -   Ada Sinkiewicz w kategorii klas II
II miejsce -  Aleksandra Belesta w kategorii klas III
Wyróżnienie   Igor Korzeń w kategorii klas III
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się  23 marca 2016r. w Teatrze Lalek Pleciuga po przedstawieniu pt.: „Balbaryk i Złota Piosenka”.
GRATULUJEMY!
 
Wyniki konkursu tutaj
Joanna Nowalany
 
 
 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
 
15 marca wśród uczniów klas I odbył się konkurs pięknego czytania. W szranki stanęli uczniowie klasy Ia, Ib oraz Ic. Po obradach, jury w składzie: Aldona Głowacka, Izabela Dolinna i Renata Andrut, wyłoniło zwycięzców: I miejsce ex aequo zajęły Wiktoria Szczawińska z Ib i Alicja Belesta z Ib, II miejsce zajęli: Przemysław Kaśnicki z Ic i Julia Porchawka z Ia oraz III miejsce zajęły: Natalia Urbanowska z Ib i Aleksandra Olszewska z Ib. Na wyróżnienie zasłużyli: Szymon Nyczka z Ic i Konrad Berłowski z Ic. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do czytania.
 
Aldona Głowacka
Izabela Dolinna
 
 
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY OLIMPUSEK ZINTEGROWANY tutaj
 
 
 
 
 
ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE SZKOŁY plakat
 
 
SUKCES W ARCHIDIECEZJALNYM PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM
 
Nasi uczniowie z klas 4b i 0a uczestniczyli w X Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym o Tematyce Religijnym. Dzieci z grupy zerowej zajęli 3 miejsce za przedstawienie pt. "Połów ryb nad Jeziorem Genezaret". Występ uczniów z klasy czwartej został również doceniony, a uczeń tej klasy Michał Gepert otrzymał wyróżnienie za rolę męską w przedstawieniu "Miłosierdzie Boże". 10 marca przedstawiciele aktorów byli na gali wręczenia nagród w gościnnej szkole nr 74. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszelką pomoc.
Joanna Białkowska, Grażyna Pawlak, Izabela Dolinna
 
 
ZAPROSZENIE NA MECZ POGOŃ SZCZECIN FUTSAL TEAM - NBIT GLIWICE
 
 
 
 
SZCZEGÓŁOWY PLAN LEKCJI W OKRESIE REKOLEKCJI tutaj
 
 
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
 
Informator dla rodziców tutaj
 
 
Zapraszamy rodziców 6 - latków do zapoznania się z informacjami na stronie http://6latki.szczecin.pl
Harmonogram rekrutacji znajduje się w zakładce "Rekrutacja
 
 
LIST PANI MINISTER DO DYREKTORÓW PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI tutaj
 
 
KONKURS RECYTATORSKI "ZIMA W POEZJI"
 

24 lutego 2016 roku odbył się w naszej szkole kolejny konkurs recytatorski ZIMA W POEZJI, w którym udział wzięło 34 uczestników. Jury po burzliwych i trudnych obradach wyłoniło zwycięzców w kategoriach:

Klasy 0 – 1

Wiktoria Szczawińska 1b miejsce I
Teresa Świłpa 0b   miejsce I
Natalia Macios 0b miejsce II
Lena Prus 1b miejsce II

Klasy 2 - 3

Aleksandra Belesta 3b miejsce I
Monika Dzieńdziczewska 2a miejsce I
Dharma Wieszczak-Amerane 3b miejsce II
Martyna Jodłowska 2a miejsce III
Jakub Sołtycz 2a miejsce III

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach recytatorskich!!!

Jury w składzie:
Aldona Głowacka
Ewa Łaszcz
Joanna Kotuła-Plota
 
 
PRZEDSZKOLAKI UPRAWIAJĄ SPORT WSZELAKI
 
26.01.2016 r w Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się spotkanie integracyjne z przedszkolami. W spotkaniu uczestniczyły przedszkola: Publibliczne Przedszkole nr 77 oraz ŚPEW. Tematem spotkania było "Przedszkolaki uprawiają sport wszelaki".
Celem spotkania było :
  • dostarczenie dzieciom nowych wrażeń przez sport i zabawy ruchowe.
  • wdrażanie do zdrowej rywalizacji miedzy zespołami
  • integracja dzieci szkolnych i przedszkolnych poprzez gry i zabawy sportowe
Za udział w zabawach dzieci otrzymały podziękowania oraz dyplomy oraz upominki dla swoich grup.
 
Za całokształt imprezy odpowiedzialne były: p. G.Pawlak i Z.Skolimowska
 
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 

W naszej szkole zaproszenie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram uroczystości szkolnych. 25 stycznia dzieci z klas 0a, 0b, Ia, Ib, Ic zaprosiły swych najmilszych gości, aby uczcić Święto Babci i Dziadka. Tego szczególnego dnia wnuczęta mogą wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków. Dzieci dały wyraz swych uczuć recytując wiersze i śpiewając piosenki tematycznie związane z tym świętem. Na zakończenie przestawienia dzieci gromko zaśpiewały swoim Babciom i Dziadkom „Sto lat”. W klasach uczniowie wręczyli upominki wykonane własnoręcznie, złożyli życzenia oraz zaprosiły swych gości na mały, słodki poczęstunek i pogawędki w miłym gronie.   

 
Joanna Kotuła-Plota
 
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
 

W dniach 07.03.2016r. - 09.03.2016r w naszej szkole będą odbywały się rekolekcje. W tych dniach klasy 0-2 będą miały lekcje 1-3 wg stałego planu. Pod koniec lekcji trzeciej wychodzą do kościoła. Uczniowie klas 3-6 lekcje 1-4 mają zgodnie z planem. O godz. 11:35 wychodzą do kościoła. W tych dniach obiad jest po rekolekcjach w godzinach 11:30 do 13:00.

Nauki rekolekcyjne w kościele prowadzone będą wg planu:

Godzina 10:15 - klasy 0 - 2

Godzina 11:15- klasy 3 - 6

 
 
APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR
 
W dniu 27 stycznia br. odbył się apel dla uczniów klas 1-3. Podczas spotkania przedstawicielka Straży Miejskiej przeprowadziła z dziećmi pogadankę nt. bezpiecznych ferii. Poznaliśmy klasy i uczniów, który najaktywniej korzystają z zasobów szkolnej biblioteki. Wręczyliśmy nagrody i wyróżnienia w wielu szkolnych i międzyszkolnych konkursach. Był to moment kiedy mogliśmy wyróżnić uczniów, którzy mają najwyższą frekwencję. Podczas apelu wystąpili uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Życząc sobie bezpiecznych i udanych ferii zakończyliśmy spotkanie.
 
Wyniki uczniów tutaj

Izabela Dolinna
 
 
DRODZY RODZICE!
 
Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem oraz kryteriami naboru do:
  • oddziałów przedszkolnych tutaj
  • klas pierwszych szkoły podstawowej tutaj
  • klas pierwszych gimnazjów tutaj
 
 
KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ
 
Poprzedni rząd zatwierdził w 2015 r. Program „Książki naszych marzeń” do realizacji w roku szkolnym 2015/2016. Inicjatywa wyszła z Ministerstwa Edukacji Narodowej, kierowanego wówczas przez minister Joannę Kluzik-Rostowską. Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało, muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu. więcej ...
 
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
 
W dniach 7, 8 i 9 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan zostanie podany po feriach.
 
 
DRODZY RODZICE!
 
W czasie ferii zimowych Środowiskowa Placówka Edukacyjno-Wychowawcza Nr 1 w Szczecinie, przy ulicy Koszalińskiej, będzie czynna w godzinach od 9:00 do 14:00. Wszystkie dzieci w wieku od 5 do 13 lat przyjemnie spędzą czas podczas różnych zajęć.
 
 
LIST RZECZNIKA PRAW DZIECKA tutaj
 
 
XXIV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
 
PODCZAS XXIV FINAŁU WOŚP ZEBRALIŚMY 2876,81 ZŁ I 19,59 €           
Dziękujemy Wszystkim pracownikom SP-14 za zaangażowanie w organizację WOŚP na terenie szkoły oraz wszystkim sponsorom i osobom, które upiekły ciasta.
SPONSORZY
1. Państwo Marta i Krzysztof Wiśniewscy
2. Pani Danuta Legęć
3. Pani Honorata Kielin
4. Pani Czesława Ankudowicz
5. Państwo Anna i Tomasz Jendrzejczak
6. Pani Wiesława Kaczmarek Nowińska
7. Pani Urszula Pająk
8. Pani Iwona Pomaska
9. Pani Natalia Urbanowska
10. Pani Aleksandra Motulewicz
11. Pani Agata Nowalany
12. Pani Renata Truszyńska
13. Klub Taneczny „Astra- Szczecin”
14. Pani Paula Kołodziej z Klubu Tanecznego „Astra”
15. Pan Sylwester Sołtysiak oraz grupa taneczna „S-5.5”
16. Rada Osiedla Golęcin – Gocław
17. Rada Osiedla Bukowe
18. Firma "Byk”
19. Środowiskowa Placówka Edukacyjno Wychowawcza nr 1 w Szczecinie
20. BKS Skorpion Szczecin oraz Centrum Kształcenia Sportowego
21. Klub Karate "BUSHIKAN"
22. Zespół taneczny "REWERS”
23. Pani Jodłowska z 2a
24. Julia Kukier z kl. 6a
25. Dzieńdziczewska Monika z 2a
 
OSOBY, KTÓRE UPIEKŁY CIASTA
1. P. M. Szwarc z 1b
2. P. Justyna Woszczyńska z 4a
3. P. Stanisław Kufel z 0b
4. Pani Kaźmierczak z 0b. i z 6b
5. P. Monika Mrowińska z 5a
6. P. Oliwia Banasiak z 0c
7. P. Wioletta Kacperska z 3b
8. Kasia Skawińska z 5a
9. Pani Belesta z 1b i 3b
10. Pani Sieńska z 5b
11. Pani Rakoczy z 2a
12. P. Nataniel Cichecki z 1c
13. Pani Lasek z 6a
14. Pani Sygit z 5a
15. P. Marta Wiśniewska z 3b
16. Pani Streitfed z 0a i 1b
17. P. Grażyna Miechowicz z 3b
18. P. Wójcikowska z 1b
19. Pani Kricka z 2b i 4a
20. P. Magdalena Żądło z 0a
21. Pani Dziendziczewska z 2a
22. P. Małgorzata Piekarska z 4a
23. Kosowski Jakub z 1a
24. Marcel Woźny z 3a
DZIĘKUJEMY !!!
 
 
SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
 

 
 
KONKURS PLASTYCZNY "BURZA NA MORZU"
 
Igor Korzeń z kl. IIIa zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym " Burza na morzu" zorganizowanym przez SP 42. GRATULACJE!!!
 
Wanda Stefanowska - Nowalany
 
 
 
AMERICAN DAY

I Miejsce KLASA Ib  – AMERICAN DAY - Centrum Zasobów Języka Angielskiego Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji
 
Tegoroczny American Day , który odbył się 27 listopada zgromadził aż 116 uczestników z sześciu szkół – SP 10, SP 14, SP 63 i SP Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie, SP 2 w Gryfinie oraz SP „Nawigator” w Przylepie.
Aby uczestniczyć w imprezie, najpierw trzeba było wziąć udział w konkursie plastycznym i zostać jego laureatem – wówczas cała klasa laureata otrzymywała zaproszenie na American Day.
Konkurs plastyczny nosił tytuł „Kultura Stanów Zjednoczonych Ameryki – literatura, film, teatr, muzyka, sztuki plastyczne”. Wyróżniono pracę: Nataszy Żuraw  – klasa I B
Cala klasa została zaproszona do wzięcia udziału w konkursie.
American Day rozpoczął się od krótkiej pogadanki na temat historii Stanów Zjednoczonych, którą poprowadziła pani Renata Fabiańska-Grzybowska. Potem odbył się konkurs wiedzy o USA. Uczestnicy zmagali się z różnymi zadaniami, w których trzeba było czasem wykazać się nie tylko wiedzą, ale też zręcznością i szybkością. Ostatecznie nasza szkoła , plasując się na pierwszej pozycji.
Po kolejnej przerwie dzieci obejrzały krótki spektakl teatralny w wykonaniu Marcela Mroczka Była to opowieść o tym, jak powstały gwiazdy na niebie – według starej legendy Indian z plemienia Hopi. Na zakończenie widzowie podziwiali indiański taniec.
Imprezie towarzyszyły dwie wystawy – prac plastycznych i fotograficzna. Nasze dzieci mogły także zrobić sobie zdjęcie z wykorzystaniem specjalnych plansz przedstawiających Statuę Wolności oraz Święto Niepodległości.
 
Nela Kowalik
 
 
MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY 2016
 

Szczecińskie Towarzystwo Matematyczne Kangur serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w jubileuszowej, XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

Konkurs odbędzie się 17 marca 2016 roku. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 27.01.2016 wraz z opłatą 9 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele matematyki - p. G. Maciejewska i p. M. Juszkiewicz, zaś w klasach 2 i 3 wychowawcy. Po upływie ww. terminu zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Każdy uczeń zgłoszony do konkursu otrzyma nagrodę uczestnictwa - układankę przestrzenną "Pentomino".
Zapraszamy do udziału w konkursie!
 
Małgorzata Juszkiewicz
 
 
 
 
VIII EDYCJA KONKURSU NA NAJAKTYWNIEJSZE SKKT
 
10 grudnia w III Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa odbyło się podsumowanie XVIII Edycji Konkursu na Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne za rok szkolny 2014/ 2105.
Dzięki wytrwałej grupie turystów  ze szkolnego koła  „Obieżyświat” i ogromnej pracy opiekunów: Pana Krzysztofa Marciszewskiego, Pani Aldony Głowackiej i Pani Ewy Łaszcz zajęliśmy IV zaszczytne miejsce w Szczecinie.  Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.
Ewa Łaszcz – opiekun SKKT
 
 
UCZNIOWIE W TEATRZE LALEK "PLECIUGA"
 
11 grudnia uczniowie klas 0 - 3 udali się do Teatru Lalek "Pleciuga" na przedstawienie pt.: "Kraina Śpiochów". Po spektaklu na dzieci czekała miła niespodzianka w postaci Mikołaja, który wręczył każdemu drobny upominek.
 
 
ZDJĘCIA
 
15 i 16 grudnia (wtorek i środa) będą robione zdjęcia wg załączonego harmonogramu tutaj
 
 
 
 
SUPER PIERWSZAKI - TO MY!
 
Uczniowie klasy 1b zajęli, w Plebiscycie na Super Pierwszaki, organizowanym przez "Głos Szczeciński", trzecie miejsce i otrzymali atrakcyjne nagrody: zaproszenie dla całej klasy do sali zabaw Madagaskar, pokaz robienia słodyczy w Fabryce Słodyczy "Cukier Lukier" i zestaw dziecięcy dla każdego w Mc Donaldzie. To wszystko było możliwe dzięki rodzicom, całym rodzinom, znajomym bliższym i dalszym, tym z sąsiedztwa,  z Polski i emigracji, którzy oddali na naszą klasę prawie 6 i pół tysiąca głosów! Serdecznie dziękujemy.
P.S. Jak będziemy jedli Happy Meal to Was miło wspomnimy!
Klasa 1b z wychowawczynią Izabelą Dolinną.
 
 
UWAGA RODZICE!
 
Ruszyły zapisy do Klubu Karate Bushikan. Terminy zajęć:
poniedziałek - godz.  16:00
środa - godz. 14:00.
Treningi rozpoczną się w styczniu i odbywać się będą na terenie naszej szkoły. Miesięczny koszt to 80 złotych od dziecka.
Wszyscy chętni zgłaszają swoje kandydatury u wychowawców lub w sekretariacie szkoły.
 
 
 
 
II FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU "POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA"
 
W środę 9.12 w samo południe zgromadzili się w naszej szkole wszyscy finaliści konkursu - były to aż 34 osoby z nauczycielami, członkami rodziny.  Serdecznie gratulujemy.

Na konkurs "Pod skrzydłami Dobrego Anioła" napłynęło ponad 570 aniołów z całego województwa i archidiecezji. Wszystkie piękne i wyjątkowe. Nagrodziliśmy najlepiej jak mogliśmy:). Serdecznie dziękujemy. Po finale rusza kiermasz aniołów - całkowity dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dzieło misyjne "Dzieci Afryki"(http://dzieciafryki.com).  Na stronie szkoły zamieścimy dowód wpłaty, po zakończeniu akcji. Jeszcze raz dziękujemy dzieciom, rodzinom, nauczycielom, siostrom i księżom za udział i zaangażowanie w to szlachetne dzieło. Dziękujemy sponsorom! Wkrótce na stronie pojawi fotorelacja.  Dziękujemy i zapraszamy już dziś na kolejną edycję.
Organizatorzy:
Joanna Białkowska
Aldona Głowacka
Izabela Dolinna
 
 
SZANOWNI RODZICE!
 
W dniu 22 października 2015r. odbędą się zebrania wg załączonego harmonogramu tutaj.
 
 
WYNIKI III EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKO - PLASTYCZNEGO "ZA NASZĄ POLSKĘ POSZLI W BÓJ..."
 
wyniki: wersja doc        wersja pdf
 
 
WYNIKI KONKURSÓW
 

Osoby wyróżnione w konkursie na „Najciekawszą dynię na Halloween”
Jakub Wójcikowski 5b
Filip Karpiński 0a
Ola Onopiuk 4a
Julia Smoląg 1a
Kamila Bogacka 4a
Franek Manowski 1b
Szymon Świłpa 6b
Kacper Kaźmierczak  i Karolina Kaźmierczak 0b i 6b

Wyniki konkursów przeprowadzonych w ramach "Tygodnia ze słowem pisanym"
I miejsca w dyktandzie ortograficznym "Ortograficzna korrida"
klasy 4 – Aleksandra Bolesta 3b
klasy 5 – Klaudia Chałupka 5a
klasy 6 – Julia Zalewska 6b

I miejsce w konkursie "Najpiękniejszy list do autora mojej ulubionej lektury"
Maciej Mielniczuk 4a

Wyróżnienie za największą aktywność w zabawach językowych
Wiktoria Pomorska 4b

 
Sylwia Kujawska
 
 
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIADANIA
 
W związku z przypadającym 8 listopada Światowym Dniem Zdrowego Śniadania dzieci z grupy O A spożyły wspólne uroczyste, zdrowe śniadanie wraz z wychowawcą Grażyną Pawlak.
Dzieci wymieniały produkty zdrowe i te, które są dla ich zdrowia szkodliwe. Uczniowie śpiewali piosenki, odgadywali zagadki na temat zdrowego stylu życia oraz poznały piramidę  żywieniową.
Dzieci wykonały prace plastyczne na temat zdrowego żywienia.
 
Wychowawca G. Pawlak
 
 
JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI
 

W Konkursie, który odbył się 28 października 2015 roku wzięło udział 35 recytatorów. Uczniowie reprezentowali oddziały przedszkolne 0a i 0b oraz klasy 1a, 1b, 2a, 2b,3a, 3b.

Komisja przyznała w dwóch kategoriach wiekowych następujące miejsca:

             I.       Teresa Świłpa 0b

           II.       Alicja Belesta 1b

          III.       Natalia Macios 0b

 

I.             Tomek Pilarski 3a

II.           Aleksandra Belesta 3b

III.          Oliwia Kosmalska 2b

Wyróżnienia otrzymały:

Łucja Rakoczy 2a
Eliza Stachowska 0b
Magdalena Żądło 0a

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w ZIMOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

                                                                                                          Organizatorzy:

                                                                                                          Iza Dolinna
Aldona Głowacka
                                                                                                          Joanna Kotuła-Plota
Ewa Łaszcz
Grażyna Pawlak
 
 
II RODZINNY KONKURS MIĘDZYSZKOLNY "POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA"
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w II Rodzinnym Konkursie Międzyszkolnym "Pod skrzydłami Dobrego Anioła". Zapraszamy dzieci z klas 0-3 do wykonania postaci Anioła z dowolnych materiałów do 60 cm wysokości. Na prace czekamy do końca listopada. Szczegóły w regulaminie.

Joanna Białkowska, Izabela Dolinna, Aldona Głowacka
 
 
ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
 
Z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek klasa 2 a wraz z panią Ewą Łaszcz i Joanną Kotułą-Plotą przygotowały dla najmłodszych uczniów niespodziankę. W pięknie udekorowanej sali odbył się pokaz bajkowych postaci, a zadaniem oglądających było odgadnięcie, co za postać i z jakiej bajki pochodzi. Dzięki pomocy rodziców, postacie były ciekawie przebrane. Następnie uczestników czekało rozwiązywanie bajkowych zagadek, cukierek od Czerwonego Kapturka i wykonanie ulubionej postaci z bajki. Dziękujemy rodzicom za pomoc a dzieciom za aktywny udział w spotkaniu.
 
                                                                                                         Ewa Łaszcz i Joanna Kotuła - Plota
 
 
GODZINA DLA SZCZECINA
 
Godzina dla Szczecina – byliśmy wolontariuszami dla Szczecina - klasa 1b.
W niedzielę 25 października w samo południe dzieci z klasy 1b ze swoimi rodzinami odwiedziły szczecińskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Przynieśli ze sobą ponad 40 kg suchej karmy, 30 puszek i wór kocyków, które zbierali w szkole. Chcieli w ten sposób choć trochę umilić życie psom i kotom, które nie mają swoich domów. Choć dzieci mają dopiero 6-7 lat, to dobrze rozumieją i czują, że pomaganie innym jest ważne i potrzebne. My dorośli możemy się od nich wiele nauczyć, wspierać i uważnie słuchać… Duże podziękowania dla wszystkich dzieci i ich rodziców, którzy przyłączyli się do akcji.
Izabela Dolinna - wychowawczyni klasy 1b
 
 
KASZTANY
 
Podsumowanie akcji - tutaj
 
 
RODZINNY KONKURS "NAJCIEKAWSZA DYNIA NA HALLOWEEN"
 
Rusza kolejna edycja konkursu "Najciekawsza dynia na Halloween". Gotowe dynie uczniowie przynoszą wyłącznie 27 i 28.10 do wychowawców klas. 30.10 dzieci zabierają dynie do domu. Szczegóły konkursu zawarte są w regulaminie.
Zapraszamy do udziału w konkursie!
 
 
 
KASZTANY
 
Powoli kończymy akcję "kasztany". W ty roku zbieramy je do czwartku 22.10.2015r.
 
 
KOŁO JĘZYKA FRANCUSKIEGO
 
Od października ruszyły zajęcia  kół z języka francuskiego prowadzone przez studentki Uniwersytetu Szczecińskiego z kierunku filologia romańska. W naszej szkole powstało 5 grup dla uczniów klas 1-3, w których uczestniczy 80 uczniów. Cieszymy się z tej współpracy a dzieciom życzymy owocnej i ciekawej nauki.
Izabela Dolinna
 
 
SZANOWNI RODZICE!
 
W dniu 22 października 2015r. odbędą się zebrania wg harmonogramu:
klasy 0 - 3 - godz. 17:00
klasy 4 - 6 - godz. 17:45.
 

PIERWSZAKI PROSZĄ O GŁOSY
 
Klasy pierwsze naszej szkoły biorą udział w plebiscycie "Głosu Szczecińskiego 24" na Super Pierwszaki. Mamy wielką ochotę na ten tytuł i na nagrody. Prosimy o głosy . Codziennie można oddać 5 głosów. Plebiscyt trwa do 30.10 Link do głosowania: http://www.gs24.pl/plebiscyt/s uperpierwszaki,29173,t,id.html
Uczniowie i wychowawcy klas pierwszych.
Zdjęcia naszych klas pierwszych:
 
 
SPRAWOZDANIE Z APELU WYBORCZEGO
 
Dnia 16 września 2015 roku, w środę odbył się apel. Sama nazwa "apel" mówi nam o czymś ważnym. W naszym przypadku, apele są organizowane ze względu na to, że nauczyciele, rówieśnicy i inni uczniowie, chcą nam przekazać ważne informacje dotyczące życia szkoły i jej obrębu. Przez cały rok apele podsumowują konkursy, wszelakie akcje charytatywne oraz zasady. czytaj więcej...
 
Karolina Obłoza klasa 5b
 
 
KASZTANY!
 
 
RUSZA  ZBIÓRKA KASZTANÓW. ZA KAŻDY KILOGRAM DOSTANIEMY 60 GR.
W TYM ROKU KAŻDA KLASA DOSTANIE TYLE PIENIĘDZY ILE ZBIERZE KASZTANÓW. KAŻDA KLASA WSPÓLNIE Z WYCHOWAWCĄ I RODZICAMI ZDECYDUJE NA CO POTRZEBNEGO DO SWOJEJ SALI PRZEZNACZY ZGROMADZONE FUNDUSZE.
KASZTANY SKŁADAMY W SZATNI KOŁO DRZWI Z NAPISEM „KASZTANY”.
BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAANGAŻOWANIA SIĘ.
BARDZO WAŻNE JEST, ABY KAŻDY PRZYNIESIONY KARTON, TORBA BYŁY WYRAŹNIE I TRWALE OZNACZONE NUMEREM KLASY!!!
ZBIERAMY JE DO ODWOŁANIA.   
Iza Dolinna
 
 
ZEBRANIE RADY RODZICÓW
 
Zapraszamy na zebranie Rady Rodziców SP14 w czwartek 24.09.2015r., na godz. 17:30.
 
Prezydium Rady Rodziców
 
 
III EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNO-POETYCKIEGO "ZA NASZĄ POLSKĘ POSZLI W BÓJ"
 
Regulamin konkursu: dokument doc, pdf
 
 
SZANOWNI RODZICE!
 
W dniu 10 września 2015r. odbędą się zebrania wg harmonogramu:
klasy 4 - 6 - godz. 17:00
klasy 0 - 3 - godz. 18:00.
 
 
Zapraszamy Szanownych Rodziców oraz dzieci na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, na Mszę świętą o godzinie 9:00 dnia 01.09.2015r., która odbędzie się w Kościele przy ul. Strzałowskiej.
 
Katecheci: Izabela i Joanna
 
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
 

01 września 2015 r. godzina 10:00

dla wszystkich klas

Klasy pierwsze i oddziały przedszkolne sala gimnastyczna.

Klasy II - VI sale lekcyjne:
II a - 18
II b - 3
III a - 30
III b - 32
IV a - 28
IV b - 13
V a - 10
V b - 12
VI a - 8
VI b - 11
 
 
RODZICU!
 
Od 1 września 2015 roku nie musisz kupować ani podręczników, ani ćwiczeń dla dzieci, które będą uczyć się w klasie pierwszej, drugiej i czwartej szkoły podstawowej oraz pierwszej gimnazjum. To szkoła kupi komplet podręczników i ćwiczeń dla Twojego dziecka. Nie obowiązuje to przedmiotów nieobowiązkowych! Czytaj więcej...
 
SZANOWNI RODZICE!
 
W roku szkolnym 2015/2016 w naszej placówce zostały utworzone dwa oddziały przedszkolne.
Oddział przedszkolny „A”, do którego będą uczęszczać dzieci 6-cio letnie, wychowawczyni pani Grażyna Pawlak.
Oddział przedszkolny „B”, do którego będą uczęszczać dzieci 5-cio letnie, wychowawczyni pani Joanna Kotuła-Plota.
 
-->
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 14 im. Danuty Szyksznian w Szczecinie