AKTUALNOŚCI

 

 
RODZICU!
 
Od 1 września 2015 roku nie musisz kupować ani podręczników, ani ćwiczeń dla dzieci, które będą uczyć się w klasie pierwszej, drugiej i czwartej szkoły podstawowej oraz pierwszej gimnazjum. To szkoła kupi komplet podręczników i ćwiczeń dla Twojego dziecka. Nie obowiązuje to przedmiotów nieobowiązkowych! Czytaj więcej...
 
SZANOWNI RODZICE!
 
W roku szkolnym 2015/2016 w naszej placówce zostały utworzone dwa oddziały przedszkolne.
Oddział przedszkolny „A”, do którego będą uczęszczać dzieci 6-cio letnie, wychowawczyni pani Grażyna Pawlak.
Oddział przedszkolny „B”, do którego będą uczęszczać dzieci 5-cio letnie, wychowawczyni pani Joanna Kotuła-Plota.
 
 
ORGANIZACJA ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
 
24.06 – Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego grup „0” – godz. 16.00 (na sali gimnastycznej)
25.06   kiermasz książek używanych  godz. 9.00
          17.00-  Uroczyste Pożegnanie Klas Szóstych (na sali gimnastycznej)
26.06 – Msza św. godz. 8.00
         – Zakończenie Roku Szkolnego klas 1-3 godzina 8:50 (na sali gimnastycznej)
         Zakończenie Roku Szkolnego klas 4-5 godzina 11.30 (na sali gimnastycznej)
 
 
MSZA ŚW.
 
 
Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów klas 0 - 6 na uroczystą Eucharystię z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego, która odbędzie się dnia 26.06.2015r. o godz. 8:00, w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
Katechetki: Izabela, Krystyna, Joanna 
 
 
UWAGA RODZICE PRZYSZŁYCH KLAS ZEROWYCH!
 
Serdecznie zapraszamy Rodziców przyszłych klas zerowych na spotkanie, które odbędzie się 24.06.2015r. o godz. 1730.
 
Dyrekcja i wychowawcy
 
 
ZIELONA SZKOŁA KLAS TRZECICH
 
 
W dniach 8-10 czerwca uczniowie klas trzecich byli na Zielonej Szkole w Szkole Aktywnego Wypoczynku "Frajda" w Czarnocinie. To był bardzo wesoły i atrakcyjny czas. Jako, że to szkoła to niektórzy uczyli się ścielić łóżka, zrobić sobie kanapkę, czy utrzymywać samemu pokój w czystości. W czasie pobytu mieliśmy warsztaty taneczne, wejście na ściankę wspinaczkową (z asekuracją oczywiście), ognisko z kiełbaskami, dyskoteki, przejażdżkę bryczką po okolicy, wspinaczkę na skrzynki, spacer nad Zalewem, karaoke i wreszcie samodzielnie wykonana pizza. W wolnym czasie największym powodzeniem cieszyło się boisko do siatkówki plażowej. Czas jednak płynie nieubłaganie i wszystko, co dobre szybko się kończy, więc i my powróciliśmy cali i zdrowi do domów. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali i tym, którzy trzymali kciuki. Dzieci świetnie zdały egzamin z życia i samodzielności.
Izabela Dolinna i Aldona Głowacka
 
 
EDUKACJA MORSKA
 
Tradycyjnie Dzień Dziecka spędziliśmy na pokładzie ms Dziewanna i odbyliśmy rejs po porcie. Co roku możemy oglądać Szczecin od strony  Odry i śledzić zmiany jakie zachodzą w naszym mieście. W tym roku podziwialiśmy nową Marinę - piękna.
 
W maju dwukrotnie odwiedziliśmy przystań CŻ. Najpierw klasa IIa pływała na Optymistach. Niestety brak wiatru sprawił, że na pagajach uczyliśmy się sterować. Zabawa fantastyczna. Troszkę się pomoczyliśmy, ale potem przy ognisku mogliśmy się wysuszyć i rozgrzać grając w piłkę i bawiąc się w berka.
Drugą majową wizytę na przystani złożyli członkowie SKEM z klas V i VI i pływali na kajakach. Było nas mało, ale pogoda dopisała i dopłynęliśmy rzeką Płonią do Dąbia. Potem ognisko, przy którym się wysuszyliśmy i najedliśmy pysznymi kiełbaskami.
 
23 marca rozpoczęliśmy tegoroczne odwiedziny Przystani Centrum Żeglarskiego. Spotkaliśmy się po to, żeby odbyć prace bosmańskie, co jest warunkiem pływania na wodzie. Czyściliśmy DZ-tę ... i okazało się to całkiem fajnym zajęciem.
 
Wanda Stefanowska - Nowalany
 
 
 
 
ZAWODY SPORTOWE KLAS PIERWSZYCH
 
27 maja po  raz pierwszy pierwsze klasy wzięły udział w zawodach sportowych. Było dużo nerwów i strachu, ale wszystko poszło znakomicie. Dziewczynki zajęły VI miejsce.
 
Ewa Łaszcz
 
 
SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM "BEZPIECZNI W SIECI"
 
W dniu 19 maja 2015r. odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla uczniów klas IV-VI organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 74 w Szczecinie "Bezpieczni w sieci". Uczennica naszej szkoły Barbara Cedro z klasy Vb zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Celem konkursu było propagowanie zachowań zwiększających bezpieczeństwo po Internecie, warunkiem udziału w było wykonanie plakatu w dowolnym programie komputerowym. Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonej pracy w naszej galerii!
Grażyna Maciejewska
 
 
SUKCES W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM "SYMETRIA W PRZYRODZIE"
 
W dniu 14 kwietnia 2015r r. rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Symetria w przyrodzie” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 46 w Szczecinie. Biorąc pod uwagę kryteria takie jak: zgodność z tematem, estetyka (kompozycja, jakość zdjęcia), oryginalność pomysłu uczeń naszej szkoły Piotr Cyrak z klasy VIb uzyskał w konkursie wyróżnienie! Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych zdjęć Piotra.

Grażyna Maciejewska
 
 
X RAJD SZLAKAMI PÓŁNOCNEGO SZCZECINA
 
16 maja 2015r. nasza szkoła była organizatorem imprezy: X RAJDU SZLAKAMI PÓŁNOCNEGO SZCZECINA. Celem tej imprezy było pokazanie uczestnikom dzielnicy Północ, w szczególności tych mało uczęszczanych, ale bardzo atrakcyjnych pod względem położenia i historii, miejsc. Były to: Skolwin, Golęcino, Żelechowa, Stołczyn. Uczestnicy mogli bezpiecznie i pożytecznie spędzić czas wolny, zintegrować się z grupą, współzawodniczyć w konkursach i zdobywać punkty do odznak turystyki pieszej. Rajd został wpisany do kalendarza imprez turystycznych województwa zachodniopomorskiego przygotowanego przez Radę Oddziałów PTTK Pomorza Zachodniego i jest punktowany w Konkursie na Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne. Rajd Szlakami Północnego Szczecina odbywa się cyklicznie od 10 lat. Na przygotowanych trasach pieszych mieliśmy ok. 130 osób. Na mecie uczestnicy otrzymali ciepły posiłek ( pieczona kiełbasa, chleb i dodatki, podane w jednorazowych naczyniach), napoje, pamiątkowy znaczek oraz potwierdzenie uczestnictwa w rajdzie okolicznościową pieczątką oraz wzięli udział w 7 konkursach sprawnościowych i plastycznym. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.
Dziękujemy nauczycielom: p. Wandzie, p. Neli. p. Wiollecie, p. Zosi, p. Renacie, p. Izie, p. Asi za pomoc w prowadzeniu konkursów, p. Wiesi za pyszną kiełbaskę i p. Sylwii za pomoc w przygotowaniu i zakończeniu imprezy. Szczególnie gorąco dziękujemy naszym absolwentom, którzy służyli nam swoją pomocą: Julii i Mateuszowi.
Ewa Łaszcz
 
 
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO BRZÓZEK
 
6 maja klasy pierwsze pojechały na przyrodniczą wycieczkę do Brzózek. Na początek odbyły się podchody, podczas których należało pochwalić się wiedzą przyrodniczą.Po długiej leśnej wędrówce z wielkim apetytem zjedliśmy smaczną zupę pomidorową. Na pobliskim boisku czekało na nas wiele atrakcji: jazda na koniu, ognisko i pieczenie kiełbasek, strzelanie z łuku, gra w piłkę, wyścigi na nartach, zabawy w piasku.
Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki.
 
Ewa Łaszcz
 
 
ZEBRANIA Z RODZICAMI
 
Drodzy Rodzice!
21 maja odbędą się ostatnie w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami. Harmonogram spotkań:
godz. 17:00 klasy 0 - 3
godz. 17:45 klasy 4 - 6.
 
 
 
 
 
 
KONKURS BIBLIJNY "SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYM ŁUKASZEM"
 
22.04.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale konkursu biblijnego „Spotkania ze świętym Łukaszem”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 11. Nasi uczniowie nie zajęli zaszczytnych miejsc, ale z całą pewnością zgłębili wiedzę z Ewangelii św. Łukasza.
Uczniom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy życząc dalszym sukcesów.

Izabela Dolinna, Krystyna Leszczewicz, Joanna Białkowska

 
 
KONKURS "W BAŚNIOWYM ŚWIECIE HANSA CHRISTIANA ANDERSENA"
 
W dniu 17.04.2015r. w SP nr 7 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w miejskim konkursie plastycznym „W baśniowym świecie Hansa Christiana Andersena”. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Dni Skandynawskich. Jedną z laureatek tego konkursu została nasza uczennica - Aleksandra Motulewicz z kl. II b, zajmując III miejsce. Obecny na uroczystości Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek, wręczał nagrody laureatom konkursu. Gratulujemy!!!
 
Joanna Nowalany
 
 
ZERÓWKA
 
8 marca dzieci z grupy OA wraz z wychowawcą Grażyną Pawlak przygotowały uroczysty apel z Okazji Dnia Kobiet, na którym obecni byli uczniowie klas 0-3. Celem uroczystości było:
- zapoznanie dzieci z tradycją związaną z obchodami Dnia Kobiet,
- rozwijanie umiejętności wspólnej zabawy,
- prezentacja umiejętności tanecznych, wokalnych,
21 marca – dzieci z grupy O A wraz z wychowawcą G. Pawlak przygotowały spotkanie z Okazji Powitania Wiosny. Na apelu uczestniczyli uczniowie klas O-3
  Dzieci przedstawiły inscenizację pt „ Witaj wiosno”, oraz zatańczyły taniec „Poleczkę”.
8 kwietnia – dzieci z grupy O A wraz z wychowawcą G. Pawlak brały udział w konkursie w Przedszkolu Wesołe Siódemki pt” Wiersze J. Tuwima”. Dzieci przedstawiły wiersz J. Tuwima „ Lokomotywa”.
Otrzymały nagrodę i dyplom wyróżniający dzieci za piękną recytację wiersza.
18 kwietnia- dzieci  z grupy O A wraz z wychowawcą G. Pawlak były zaproszone do Restauracji Jachtowa na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt „Bezpieczny Świat”. Nagrody oraz dyplomy otrzymały dzieci: Julia Gregorek, Jakub Kosowski, Julia Porchawka, Mateusz Kruszewski, Ewa Gawron, Patryk Kudyba, Antonina Steifeld.
21 kwietnia- dzieci z grupy O A wraz z wychowawcą G. Pawlak oraz p. Joanną Kotulą-Plotą brały udział w Przeglądzie Teatrzyków w Szczecińskim Domu Kultury Słowianin. Tematem przeglądu było „Opowieści z morskich głębin”. Dzieci otrzymały nagrodę oraz Dyplom.
30 kwietnia – dzieci z grupy O A wraz z wychowawcą G. Pawlak brały udział w konkursie pt” Szczecin moje miasto ukochane”. Konkurs miał miejsce w Szczecińskiej Restauracji „Jachtowa”. Dzieci zaprezentowały taniec ze śpiewem pt” Cha- Cha Cha- Szczecin, oraz Jakub Kosowski recytował wiersz pt Szczecin
Dzieci otrzymały nagrodę oraz Dyplom. Przygotowany był dla dzieci słodki poczęstunek. Spotkanie zakończyło się konkursami oraz wspólnymi zabawami.
 
Grażyna Pawlak
 
 
KONKURS "Oddaj zużyty telefon komórkowy - odbierz nowy aparat fotograficzny
 
 
Do 15.05.2015 prowadzimy wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony.
Szkoły, które zbiorą  największą ilość telefonów w przeliczeniu na ucznia i zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają atrakcyjne cyfrowe aparaty fotograficzne.
Telefony zbieramy do oznaczonego kartonu na I piętrze obok pokoju nauczycielskiego.
 
Samorząd Uczniowski
 
 
SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
 
Sukces uczniów naszej Szkoły na IX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Europie!
W czwartek 23 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni podczas Konkursu Wiedzy o Europie organizowanym prze SP 47 w Szczecinie. Aleksandra Belesta z kl 2b zdobyła I miejsce, Miłosz Piekarski z kl 3b - 2 miejsce, a Emilia Menzel  z kl. 3a zajęła 3 miejsce. Karolina Kacperska z klasy 2b otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy laureatom i podziwiamy bardzo rozległą wiedzę nt. Europy i nie tylko... Jesteśmy z Was bardzo dumni!
 
Izabela Dolinna
 
 
Harmonogram rekrutacji do klas pierwszych tutaj

Harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego tutaj
 
 
 
ZEBRANIA Z RODZICAMI
 
Drodzy Rodzice!
16 kwietnia 2015r. (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami wg harmonogramu:
godz. 17:00 klasy 4-6
godz. 17:45 klasy 0-3.
Zapraszamy!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W ARCHIDIECEZJALNYM PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM
 
Nasi uczniowie zostali docenieni przez jury. Mali aktorzy z gr. 0A pod opieką Pań Grażyny Pawlak, Krystyny Leszczewicz i Joanny Białkowskiej otrzymali wyróżnienie.
Scenariusz do tego przedstawienia napisany przez panią Joannę Białkowską został nagrodzony. Uczniowie klasy 6A zajęli prestiżowe II miejsce za spektakl pt. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, mnieście uczynili”. Zebrali wiele pochwał i słów uznania dla ich talentu aktorskiego.
Serdecznie gratulujemy naszym aktorom i ich Rodzicom, oraz dziękujemy za wspólnie spędzony czas podczas mozolnej pracy, i wielogodzinnych prób.
Izabela Dolinna, Krystyna Leszczewicz, Joanna Białkowska
 
 
DRODZY RODZICE!
 
12.03.2015 r. odbędą się zebrania z rodzicami wg harmonogramu:
godz. 17:00 - klasy 0 - 3
godz. 17:45 - klasy 4 - 6.
Serdecznie zapraszamy! 
 
 
BAJKI O PRAWACH DZIECKA
 

04.03.2015 r. uczniowie klasy 5b, pod opieką wychowawczyni Sylwii Kujawskiej, przygotowali dla wszystkich uczniów naszej szkoły przedstawienie pt. "Bajki o prawach dziecka”. Młode aktorki wcieliły się w postaci ze znanych bajek: Czerwonego kapturka, Księżniczki na ziarnku grochu oraz Kopciuszka. W ciekawy, nieco żartobliwy sposób przedstawiły główne prawa dziecka umieszczone w Konwencji o Prawach Dziecka, która została ratyfikowana 26 lat temu. Po przedstawieniu, pani pedagog Joanna Szwacińska przypomniała uczniom, że oprócz praw każde dziecko ma również obowiązki, których spełniania należy pilnować równie mocno.

 

Sylwia Kujawska
 
 
KONKURS SUDOKU
 
19 lutego po raz kolejny przedstawiciele naszej szkoły zmierzyli się łamigłówkami sudoku w X Międzyszkolnym Konkursie "Sudoku - liczby muszą pozostać samotne". Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Salezjańskich przy ul. ku Słońcu w Szczecinie. W tym roku naszą szkołę w kategorii klas V-VI reprezentowały uczennice Wiktoria Karwowska kl. 6b i Aleksandra Krakowska klasa 5b oraz w kategorii klas III-IV uczennice Klaudia Chałupka i Joanna Mrowińska, obie z klasy 4a. Do finału konkursu zakwalifikowały się Klaudia i Asia, które w I etapie okazały się bezkonkurencyjne. Ostatecznie po II etapie dziewczęta zajęły V miejsce.
 
Małgorzata Juszkiewicz
 
 
ARCHIDIECEZJALNY PRZEGLĄD TEATRALNY
 

Dnia 17-24.02.2015r. uczniowie klasy 0A oraz 6A wzięli udział w Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym, który odbył się w SP NR 45 oraz SP NR74.

Reprezentowali naszą szkołę na deskach teatralnych w przedstawieniu „Wszystko, co uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Opiekunami przedsięwzięcia były Panie: Grażyna Pawlak, Krystyna Leszczewicz, Izabela Dolinna oraz Joanna Białkowska. Obecnie czekamy na werdykt jury. Uczniom, ich Rodzicom bardzo dziękujemy za wsparcie i gotowość do pracy.

Katecheci SP NR 14

 
 
SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
 
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek odbył się w naszej szkole 04.02.2015r. Uczniowie prezentowali znane i śpiewane przez nas wszystkich kolędy, oraz takie już zapomniane. Poziom przygotowania był bardzo zróżnicowany, a wyniki są następujące: 
 
KLASY 0
I - Natalia Urbanowska
II - Patrycja Jurkojć
III - Julia Jasińska
WYRÓŻNIENIA: Natalia Żuraw, Wiktoria Szczawińska, Amelia Sobier
 
KLASY 1-3
I - Maksymilian Hertel
II - Artur Balewicz, Alex Prus, Piotr Witkowski
IIAmelia Papierz
III - Szymon Porzuczek
III - Zuzanna Kricka
WYRÓŻNIENIA: Miłosz Piekarski, Dharma Wieszczak, Zofia Potapczuk  
 
KLASY 4-6
I - Sandra Tomaszewska, Sandra Andryszewska, Patrycja Greluk
I - Karolina Obłoza
II - Julia Kukier
III - Martyna Tabatowska, Laura Chałupka
WYRÓŻNIENIA: Hanna Balewicz, Klaudia Chałupka  
 
Uczniom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do wspólnego kolędowania za rok.
 
Izabela Dolinna, Joanna Kotuła - Plota, Joanna Białkowska
 
 
 
 
 
ZIMA W POEZJI
 
 
 
 
10 lutego 2015 roku odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego „Zima w poezji”. Jury oceniało prezentowane recytacje biorąc pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, staranną i wyrazistą recytację, właściwe tempo prezentowanego utworu, świadome użycie środków ekspresji w interpretacji tekstu (ruch, gesty, mimika, rekwizyty) oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce Aleksandra Belesta klasa 2b
II miejsce Daria Białkowska klasa 1a
III miejsce Igor Korzeń klasa 2a
 
Wyróżnienia otrzymali:
Tymoteusz Ślusarczyk 1a
Miłosz Piekarski 3b
 
Joanna Kotuła - Plota, Ewa Łaszcz
 
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
 

W dniach 18 - 20.02.2015r w naszej szkole będą odbywały się rekolekcje. W tych dniach klasy 0-2 będą miały lekcje 1-3 wg stałego planu. Pod koniec lekcji trzeciej wychodzą do kościoła. Uczniowie klas 3-6 lekcje 1-4 mają zgodnie z planem. O godz. 11.20 wychodzą do kościoła. W tych dniach obiad jest po rekolekcjach w godzinach 11.30 do 13.00.

 
 
RAJD WALENTYNKOWY
 
14 lutego uczestnicy SKKT „ Obieżyświat” wyruszyli na leśne trasy, by w ten mroźny jeszcze dzień spędzić razem czas. Rajd organizował KLUB TURYSTYCZNY PTTK „Sami Swoi” Police. Był to RAJD WALENTYNKOWY.
Nasza trasa: Mścięcino Palmowa – szlak czerwony-Komorzy Młyn- dukt leśny- ul. Kochanowskiego - ul. Wkrzańska - Osiedle Nowopol - Policke Lapidarium - Park Staromiejski - meta SP1 Police - ok. 5 km. Wszyscy uczestnicy mogli objadać się lizakami w kształcie serca. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wytrwałość. Do zobaczenia na trasie.
 
Ewa Łaszcz
 
 
ALEKSANDER DOBA W NASZEJ SZKOLE
 
Dnia 12 lutego 2015 roku w SP 14 została zorganizowana VII edycja miejskiego konkursu "Wielcy podróżnicy i odkrywcy". Tym razem postacią wiodącą był dwukrotny pogromca Atlantyku - Aleksander Doba. Pokonał on ten ocean w kajaku korzystając tylko i wyłącznie z siły własnych mięśni. I jako jedyny w historii płynął z kontynentu na kontynent. Zaszczyt ugoszczenia tak znamienitej postaci spotęgował fakt, że dzień wcześniej Pan Aleksander otrzymał od wydawnictwa National Geographic tytuł "Podróżnika Roku". więcej...
 
24Kurier.pl - o nas
Krzysztof Marciszewski
 
 
EDUKACJA MORSKA
 
07.01.2015r, zaraz po powrocie z długiej przerwy świątecznej stawiliśmy się na konkursie w SP 5, który dotyczył 45-lecia Daru Szczecina. Reprezentowała nas 4-osobowa drużyna w składzie: Blanka Lasek i Liliana Tucholska z kl.Va oraz Szymon Porzuczek i Marceli Żuraw z kl IIa. Konkurs składał się z kilku konkurencji. Zakończyliśmy go na VI miejscu.
 
15.01.2015r. zaledwie tydzień od ostatniego konkursu odbył się następny "Wodniacy - sprawni, zwinni, zgrani".  Ten należy do naszych ulubionych, ponieważ odbywa się na basenie SP 51. Poza wieloma konkurencjami nie tylko w wodzie, zawsze kończy się on wesołą zabawą, która sprawia nam najwięcej radości. W tym roku (tak jak i w ubiegłym) udało nam się zdobyć puchar i II miejsce. Reprezentowali nas: Karolina Mieszała kl. VIa, Piotr Cyrak kl.VIb, Julia Kukier, Blanka Lasek, Ola Pomorska, Liliana Tucholska i Patryk Gadowski kl. Va oraz najmłodszy Marceli Żuraw z kl. IIa.
 
Wanda Stefanowska - Nowalany
 
 
ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE
 
SZKOŁY 
 
Plakat pdf  doc
 
 
ZASADY BEZPIECZNEGO SPĘDZANIA FERII ZIMOWYCH więcej...
 
 

                                                                                              „Jedynie prawdziwy człowiek

                                                                                     Zauważy potrzeby innego człowieka.

                                                                                    Jedynie człowiek wielkiego serca

                                                                                         Wyciągnie doń pomocną dłoń…”

                                

Wszystkim darczyńcom, sponsorom i organizatorom

szkolnej imprezy zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 14 w Szczecinie w ramach

23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

za dobre serce, okazane wsparcie, złożone dary, zaangażowanie, życzliwość, bezinteresowną pomoc, poświęcenie czasu i energii, ponieważ to dzięki Państwu, mogliśmy przeprowadzić tę wspaniałą imprezę, z której całkowity dochód został przeznaczony na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych  

Serdeczne wyrazy podziękowania składa
 
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie

NASZE DZIAŁANIA PODCZAS IMPREZY WSPARLI:

1.     Państwo Marta i Krzysztof Wiśniewscy

2.     Pani Halina Mojecka

3.     Pani Danuta Legęć

4.     Pani Honorata Kielin

5.     Pani Emilia Krzysztofik

6.     Państwo Anna i Tomasz Jendrzejewscy

7.     Pani Wiesława Kaczmarek

8.     Pani  Czesława Ankudowicz

9.     Pani Iwona Pomaska

10.  Pani Joanna Nowalany

11.  Pani Joanna Kotuła- Plota

12.  Pani Anna Ślubowska

13.  Pani Anita Cyrak

14.  Pani Barbara Niepsuj

15.  Klub Taneczny „Astra- Szczecin”

16.  Pani Paula Kołodziej z Klubu Tanecznego „Astra”

17.  Pan Sylwester Sołtysiak oraz grupa taneczna „S-5.5”

18.  Rada Osiedla Golęcin – Gocław

19.  Środowiskowa Placówka Edukacyjno Wychowawcza nr 1 w Szczecinie

20.  BKS Skorpion Szczecin oraz Centrum Kształcenia Sportowego

21.  Firma „Byk”

22.  Firma „Rybka”

23.  Firma „Farutex”

24.  Firma „Flara”

25.  „AAra”

26.  Pani Anna Hatylak, która aktywnie uczestniczyła w organizacji stoiska z fantami

27. Pani Wiesława Walczak i pan Jacek Bindaszewski, którzy przygotowali stoisko, ze staropolskimi przysmakami

28.  Rodzice, którzy wsparli działalność kawiarenki szkolnej pysznymi słodkościami

29.  Pracownicy obsługi i administracji, którzy zadbali o czystość i sprawną organizację imprezy

30.  Nauczyciele, którzy kwestowali, prowadzili kawiarenkę, obsługiwali stoiska z atrakcjami, przygotowali wspólnie z uczniami programy artystyczne

31.  Uczniowie, którzy swoimi występami urozmaicili program imprezy

 
 
"POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA" 2014 - WYNIKI
 
 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
 
 
 
JASEŁKA
 
Boże Narodzenie to czas niezwykły dla ludzi wierzących, ale chyba nie tylko dla nich. Dlatego przed Świętami Bożego Narodzenia w dniu 19.12.2014 o godz. 17.00, uczniowie naszej szkoły z kl. VI a i I a, przygotowali dla zaproszonych gości i rodziców przedstawienie pt. „Wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili”, przypominające, że Chrystus rodzi się wszędzie, gdzie ktoś pomaga drugiemu człowiekowi i oczekuje przyjścia Chrystusa, również w drugim człowieku.
W tym dniu – mocą wyobraźni – przenieśliśmy miejsce pierwszych odwiedzin ludzi u świętej rodziny do naszej szkoły, a zamiast pasterzy do żłóbka podchodzili uczniowie, by powiedzieć o sobie, swoich nadziejach i dokonaniach, ale także obawach. Opuściliśmy aulę z refleksją, że każdy z nas ma za co dziękować, choć nie zawsze o tym pamiętamy.
W tym miejscu w imieniu organizatorów, pragniemy serdecznie podziękować uczniom, oraz ich rodzicom, za ogromne zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia, za wsparcie oraz dobre słowo.
 
Organizatorzy:
Wioletta Leszkowicz
Izabella Dolinna
Joanna Białkowska
Krystyna Leszczewicz
 
 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
 

Zaledwie miesiąc temu słuchaliśmy w bibliotece wierszy jesiennych, a już 16 grudnia odbył się konkurs „Pięknego czytania”. O tytuł mistrza ubiegało się 13 uczniów z klas I – III, którzy przeczytali wybrany przez siebie fragment prozy lub wiersza. Jury szczególna uwagę  zwróciło na staranny wybór prezentowanych tekstów oraz jego oryginalne i interesujące interpretacje. 

Przyznano cztery nagrody główne oraz dwa wyróżnienia.

Laureatami konkursu zostali:

Ola Belesta (kl. 2a)
Miłosz Piekarski ((kl. 3b)
Dorotka Ronka (kl. 1a)
Wanesa Siecińska (kl. 3a)
Wojtuś Krzyszczuk - wyróżnienie (kl. 1a)
Szymon Porzuczek - wyróżnienie (kl. 2a)
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udanego występu oraz życzymy dalszych sukcesów.
 
Joanna Kotuła-Plota, Ewa Łaszcz
 
 
RODZINNY ARTYSTYCZNY KONKURS MIĘDZYSZKOLNY "POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA"
 
Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy zaprosiła dzieci i ich rodziny z całego województwa do udziału w konkursie Artystycznym "Pod skrzydłami Dobrego Anioła" Napłynęło ponad 240 aniołów z 5 szkół rozsianych po całym Pomorzu Zachodnim. Wszystkie pięknie ustawiliśmy przy wejściu do szkoły tak, aby witały wchodzących. 10 grudnia 2014 roku zaprosiliśmy na finał tych, których anioły zostały nagrodzone czyli ponad 20 dzieci z klas 0-3. Bardzo żałujemy, że nie mogliśmy nagrodzić wszystkich...
Nagrody przyznaliśmy w kategoriach: "Anioł najsympatyczniejszy" i "Anioł najbardziej pracochłonny. Zostały ufundowane również dwie nagrody specjalne od Pani Dyrektor Urszuli Pająk i Pani Grażyny Grobelskiej. Po finale ruszył kiermasz konkursowych aniołów. Cały dochód z ich sprzedaży został przeznaczony i przesłany do misji franciszkańskiej z Kenii.
Dzięki szczodrości rodziców, dzieci, pracowników i przyjaciół szkoły zebraliśmy 1050 złotych. Bardzo wszystkim dziękujemy. Do zobaczenia w anielskim towarzystwie już za rok.

Izabela Dolinna, Aldona Głowacka, Joanna Białkowska, Krystyna Leszczewicz.
 
 
PACZKA DLA ZWIERZACZKA
 
Akcja Paczka dla Zwierzaczka organizowana była w naszej szkole w dniach 01.12. - 19.12.2014 r. i polegała na zbiórce darów dla zwierząt będących pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem wszystkich uczniów i rodziców, którzy przynieśli bardzo wiele darów. Uczniowie klasy 5b (Basia Cedro, Jagoda Drobnikowska i Szymon Świłpa) wraz z wychowawczynią Sylwią Kujawską 19.12.2014 dostarczyli dary do TOZ w Szczecinie. Nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
 
Sylwia Kujawska
 
 

 
 
FAJERWERKI
 
Zbliża się okres świąteczno – noworoczny, który tradycyjnie obfituje w uroczystości, podczas których wykorzystywane są różnego rodzaju materiały pirotechniczne.
Jednak zabawa ta jest wyjątkowo niebezpieczna!!!
 
MATERIAŁY PIROTECHNICZNE MOGĄ KUPOWAĆ JEDYNIE OSOBY DOROSŁE!!
SPRZEDAŻ NIELETNIM JEST KARANA!!!
 
Używanie fajerwerków jest dopuszczalne tylko w określone dni : w Sylwestra i Nowy Rok.
Za zakłócanie ciszy, spokoju i porządku publicznego można dostać mandat w wysokości do 150 złotych.
 
 
MIKOŁAJKOWY RAJD
 
Dziś Mikołajki. SKKT „Obieżyświat” znów na szlakach. Tym razem szukaliśmy Mikołaja w polickim lesie. Przystrojeni mikołajkowymi czapkami, zaopatrzeni w gorącą herbatkę wędrowaliśmy 5 -kilometrowym szlakiem, który kończył się w Galerii ”Skarb” przy ul. Tanowskiej w Policach. Tam czekało na nas ognisko, konkursy i muzeum. Dziękuję wszystkim wytrwałym wędrowcom, którzy mimo zimna przybyli na rajd. Do zobaczenia na szlaku.
 
Ewa Łaszcz
 
 
REWIA NA LODZIE "ŚPIĄCA KRÓLEWNA"
 
3 grudnia klasy 0a i 0c oraz 4 grudnia klasy 1a i 4a obejrzały Moskiewską Rewię Na Lodzie na motywach baśni „Śpiąca Królewna”. Widowisko to wyreżyserowała mistrzyni jazdy na lodzie Olga Kondraszowa. Dzieci mogły podziwiać wspaniałą muzykę, choreografię, która była pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie oraz wspaniałe kostiumy, scenografię i efekty pirotechniczne. Ten niezwykły spektakl odbył się w hali Arena Szczecin. Jest to nowoczesny zespół widowiskowo- sportowy, oddany do użytku 1 sierpnia 2014 roku.
 
Ewa Łaszcz, Małgorzata Juszkiewicz
 
 
19 LISTOPADA DZIEŃ POEZJI JESIENNEJ
 
Chociaż jesień już trwa, wieczory są coraz dłuższe i świat wokół nas wydaje się być szary to tego dnia w bibliotece było gwarno, wesoło i kolorowo. Zuzia Konwerska kl. IIIb, Emilka Mentzel kl. IIIa oraz Albert Juszczuk kl. IIIb recytując wiersze o tematyce jesiennej, wprowadzili zgromadzone dzieci ze świetlicy w niepowtarzalny, zaczarowany świat poezji. Spotkanie zakończyło się quizem o tematyce jesiennej.
Ewa Łaszcz
Joanna Kotuła – Plota
 
 
SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - Regulamin
 
 
ŚWIĄTECZNY KIERMASZ KSIĄŻEK więcej tutaj
 
 
PACZKA DLA ZWIERZACZKA
 
Zbliża się zima, a wraz z nią czas długich, mroźnych nocy, naznaczony samotnością, głodem i cierpieniem dla wielu zwierząt. Często ogromne dramaty rozgrywają się niedaleko - na sąsiedniej posesji czy tuż obok naszego domu… W świątecznym nastroju, zabiegani podczas zakupów często zapominamy o potrzebujących naszej pomocy zwierzętach, których los możemy odmienić tylko wspólnym działaniem…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wielkiej, zimowej zbiórce karmy i innych artykułów (żwirek, koce, posłania, smycze) dla kotów i psów, w ramach VI już edycji mikołajkowej akcji „Paczka dla zwierzaczka”. Akcję prowadzi Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie.
W szkole zbiórka trwa od 01.12.2014 do 15 12.2014. Artykuły dla zwierząt prosimy składać w wyznaczonych miejscach, lub do wychowawców klas.
 
Samorząd Uczniowski
 
 
 
 
PO PIERWSZE DRUGIE ŚNIADANIE
 
Drugie śniadanie odgrywa ważną role w codziennym jadłospisie, to dzięki niemu uczeń ma  energie  na naukę i zabawę oraz siłę podczas zajęć sportowych.
19 .11.2014 w szkole odbyły się Dni Zdrowej Kanapki w ramach akcji "Po pierwsze drugie śniadanie" organizowanej przez producenta napojów
Zapraszamy na stronę konkursową tutaj.
 
 
RODZINNY ARTYSTYCZNY KONKURS MIĘDZYSZKOLNY "POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA"
 
 
Rodzinny Artystyczny Konkurs Międzyszkolny “Pod skrzydłami Dobrego Anioła” – zapraszamy do udziału uczniów klas 0-3. Zapraszamy do wykonania postaci anioła z dowolnych materiałów o maksymalnej wysokości 60 cm. Na prace czekamy do 10 grudnia. Szczegóły w regulaminie.
 
Izabela Dolinna, Joanna Białkowska, Aldona Głowacka, Krystyna Leszczewicz 
 
 
RAJD "OD A DO Z PATRONÓW"
 
22 listopada uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego wyruszyli na XXX Rajd „Od A do Z Patronów” im. Z. Maciejowskiego, którego organizatorem był klub Turystyczny „Wiercipięty”. Nasza grupa liczyła 20 osób. Oto nasza Trasa: SP 14 – ul. Strzałowska Kościół Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy,zbudowany w XIII wieku. Pierwotnie była to drewniana, bezwieżowa budowla Cmentarz Golęciński założony w XIII wieku, pierwotnie ewangelicki, po wojnie rzymskokatolicki, obecnie zamkniętyul. Pokoju – Pomnik „Tym co walczyli za Szczecin” – ul. Nehringa – ul. Tęczowa – szlak żółty strumień Osiniec – Uroczysko Kupały niewidoczne już prawie ruiny byłej restauracji na Wzgórzu Kupały Zielone Wzgórza Wieża Gocławska (Bismarka) otwarta 10 sierpnia 1921 roku, wysokość 25 metrów, wykonana z betonu i licowana z zewnątrz wapieniem muszlowym. Do ciekawostek i tajemnic Zielonego Wzgórza należą schrony, wydrążone w wzniesieniu ul. Koszalińska – ul. Światowida – zabytkowy zespół fabryczny – ul. Strzałowska – sp14 – 5 km. Nasza szkoła była gospodarzem tej imprezy.
Dziękuję uczestnikom rajdu a szczególnie rodzicom, którzy wspierali mnie na trasie. Do zobaczenia na następnym rajdzie.
Ewa Łaszcz
 
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
 
5 listopada dzieci z klasy 1a zaprosiły koleżanki i kolegów z grup 0 do wspólnej zabawy. Przebrani pierwszoklasiści przypomnieli sylwetki ulubionych bajkowych bohaterów. Dzieci spotkały się z Czerwonym Kapturkiem, Babą Jagą, Kotem w Butach, Księżniczką, Rybakiem… oraz innymi baśniowymi bohaterami. Wiele emocji towarzyszyło dzieciom podczas rozwiązywania „baśniowych” zagadek. W bibliotece można było obejrzeć wystawę najpiękniejszych książek z bajkami. Spotkanie sprawiło wiele radości, rozweselając, zabawiając i poprawiając humor wszystkim uczestnikom.
 
Joanna Kotuła – Plota, Ewa Łaszcz
 
 
ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU
PLASTYCZNO - TECHNICZNEGO "JESIENNE ZWIERZAKI I LUDZIKI"
 
W dniach 14.10.2014 - 24.10.2014r.odbył się Międzyszkolny konkurs Plastyczno - techniczny „Jesienne zwierzaki i ludziki”, organizowany przez świetlicę szkolną SP nr 14. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas 0-III szkół podstawowych. Dzieci miały za zadanie wykonać zwierzaki i ludziki z dostępnych jesienią materiałów przyrodniczych, takich jak np.: kasztany, liście, orzechy, szyszki, itp. Zaprezentowało się wiele ciekawych prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Organizator był pod wrażeniem pomysłowości i estetyki wykonania prac.
Przyznano trzy nagrody główne i osiem wyróżnień. Wszystkie dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.
                               Wyniki konkursu:
 
                               I Miejsce - Zuzanna Filipowska kl. IIId SP nr 7 Szczecin
                               II Miejsce - Antonina Streitfeld kl. Oa SP nr 14 Szczecin
                                                 Ina Streitfeld kl. Ib SP nr 14 Szczecin
                               III Miejsce - Mateusz Dąbrowski kl. Id SP nr 11 Szczecin
 
                              Wyróżnienia:
 
                              Karolina Brzezińska kl. Oa SP nr 14 Szczecin
                              Marcel Woźny kl. IIa SP nr 14 Szczecin
                              Paulina Tarasiewicz SP nr 7 Szczecin
                              Artur Balewicz kl. Ia SP nr 14 Szczecin
                              Dominik Zalewski kl. Ih SP nr 35 Szczecin
                              Aleksandra Zając kl. IId SP nr 11 Szczecin
                              Mariusz Stańczuk kl. IIIb SP nr 14 Szczecin
                              Albert Juszczuk kl. III b SP nr 14 Szczecin
 
Zwycięzcom gratulujemy!
 
 Anna Ślubowska
 
 
TYDZIEŃ JABŁKA 29.09 - 03.10
 
To już kolejny rok w którym cały tydzień poświęciliśmy jabłku. Przypomnieliśmy sobie o jego wartościach witaminowych, mineralnych i smakowych.  Klasy młodsze spotkały się na holu świetlicy, gdzie pani Ania przedstawiło ciekawe wiadomości o jabłkach. Pani Joanna z biblioteki przeczytał wiersze poświęcone jabłku. Każda klasa przygotowała degustację wybranego gatunku tego owocu. Jedliśmy wspaniałe ciasta, naleśniki, surówki, a także  piliśmy zrobione przez siebie soki. Korytarze i klasy wypełniły się pracami plastycznymi poświęconymi jabłku. Wiosną czeka nas  podobny  tydzień, tym razem poświęcony marchewce.
 
Wanda Stefanowska – Nowalany
 
 
KONKURS "WZOROWA ŁAZIENKA"
 
Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Wzorowa łazienka”, w którym m.in. można wygrać remont łazienki w szkole. PROSIMY O GŁOSY!
Wygrywa szkoła z największą liczbą głosów. Głosujemy codziennie do 10 grudnia na stronie www.wzorowalazienka.pl. W zakładce galeria szukamy szkoły i głosujemy.
 
Bardzo dziękujemy!
 
           
 
ZAKOŃCZYLIŚMY AKCJĘ KASZTANY więcej...
 
 
III Międzyszkolny Konkurs Plastyczno - Techniczny "Jesienne girlandy"
 
 
OBCHODY DNI PAPIESKICH
 
W ramach obchodów XIV Dni papieskich uczniowie Szkoły Podstawowej NR 14 w Szczecinie wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jan Paweł II w oczach dziecka”.
Prace wykonane różnymi technikami plastycznymi zostały przesłane na adres organizatora konkursu. Obecnie oczekujemy na wyniki.
W dniach 1.10 - 9.10.2014r. uczniowie wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez katechetów pod hasłem „Jan Paweł II - świętymi bądźcie”, przygotowując prace pisemne, plastyczne oraz prezentacje multimedialne, które zostały zaprezentowane na katechezie w formie lekcji multimedialnych w dniach 10.10 - 14.10.2014r.
Dzieci w myśl projektu poznały przeszłość, życie, twórczość, kapłaństwo i nade wszystko człowieczeństwo, Świętość życia Wielkiego Polaka - Papieża Jana Pawła II.
Dnia 22.10.2014 r. odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs wiedzy o życiu Świętego Jana Pawła II, zorganizowany przez katechetów. Sprawdzeniu zdobytej wiedzy towarzyszyła dobra zabawa, dmuchanie balonów, w których ukryte były pytania oraz rywalizacja.
 
Wyniki konkursu:
I miejsce klasa IV A, której liderami były: Hania Balewicz i Joasia Mrowińska
II miejsce klasy VA, VB, VIA, VIB, których liderami byli: Łukomska Ania i Olejniczak Bartek, Obłoza Karolina i Świłpa Szymon, Mieszała Karolina i Nawrotkiewicz Wiktoria, Karwowska Wiktoria i Cyrak Piotr.
III miejsce klasa IVB, której liderami byli: Wino Oliwia i Wichorowski Dawid. 
 
Gratulujemy!
 
Izabela Dolinna, Krystyna Leszczewicz, JoannaBiałkowska
 
OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK I NIE TYLKO ...

Biblioteka szkolna ogłasza zbiórkę książek, komiksów, czasopism oraz gier
Jeśli masz w domu książki, które są ci niepotrzebne: komiksy, lektury, książki młodzieżowe, czasopisma oraz gry stolikowe
i planszowe - przekaż je w darze naszej bibliotece szkolnej.
Inni uczniowie na pewno chętnie z nich skorzystają.
 
Termin trwania zbiórki od 27 do 7 listopada 2014 roku
 
Joanna Kotuła - Plota
 
 
 
IV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
 
IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia poprzedzony został ogólnym sprawdzianem znajomości tabliczki w klasach 4-6. Spośród osób, które bezbłędnie rozwiązały test wybrano uczniów (O. Jendrzejczak, W. Kiełbasiewicz, K. Mieszała, N. Przybysz, W. Zieliński, K. Szyszka), którzy pełnili później funkcję egzaminatorów.
26 września 2014r. naszą szkołę opanowała tabliczkomania. Nasi egzaminatorzy podczas lekcji oraz przerw egzaminowali nie tylko uczniów, ale i pracowników szkoły oraz rodziców. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki, grali w bingo z kartami matematycznymi, układali domino z tabliczką mnożenia, wykonywali plakaty.
IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli i rodziców. Odtąd ten dzień na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń szkolnych, a uczniowie już planują jak będzie on wyglądać w przyszłym roku szkolnym.
Dziękujemy pomysłodawcom za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu.
 
Małgorzata Juszkiewicz, Grażyna Maciejewska
 
 
RAJD "ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA"
 

W piękny wrześniowy poranek 2 grupy ze Szkolnego Koła Turystycznego „Obieżyświat” wyruszyły w trasę. Zmierzaliśmy do SP 42 na rajd „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Klasy 4-6 wyruszyły w 11km trasę i dzięki swej wytrwałości doszli do mety. Młodsze grupy pokonały trasę o wiele krótszą, ale to był pierwszy rajd pierwszoklasistów. Pogoda dopisała więc wyprawa się udała. Dziękuję Klaudii, Agatce, Hani i Michałowi za pomoc podczas rajdu.


Ewa Łaszcz
 
 
HARMONOGRAM DIAGNOZ WSTĘPNYCH tutaj
 
 
ROZPOCZĘCIE ROKU KATECHETYCZNEGO 2014/2015
 
Uroczyste rozpoczęcie Roku Katechetycznego 2014/2015 odbędzie się 01.09.2014r., w Kaplicy Domu Rekolekcyjnego o godzinie 900, na które zapraszamy wszystkich uczniówi nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 14.
 
 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla grup zerowych i klas pierwszych odbędzie się o godzinie 1000, w sali gimnastycznej.
Klasy 2-6 o godzinie 1000 mają spotkania ze swoimi wychowawcami:
 
Klasa
Wychowawca
Sala
2a
p. Wanda Staefanowska - Nowalany
30
 2b
p. Joanna Nowalany
 32
 3a
p. Aldona Głowacka
 1
 3b
p. Izabella Dolinna
 2
 4a
 p. Małgorzata Juszkiewicz
 10
 4b
 p. Grażyna Grobelska
 12
 5a
 p. Grażyna Maciejewska
 8
 5b
 p. Joanna Sergiej
 11
 6a
 p. Agnieszka Grześkowiak
 9
 6b
 p. Maria Gransicka
 28
 

 

 
 
 
 
 
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 14 im. Danuty Szyksznian w Szczecinie