Fair Friends 2014 - sąsiedzi bez granic

Nasza szkoła sest uczestnikiem projektu "Fair Friends 2014" organizowanym przez Młodzieżowy Klub Sportowy SCJ Prenzlauer Berg z Berlina. Klasa 4a ma szczęście brać udział w tym przedsięwzięciu.
Jest to projekt sportowo - edukacyjny, w którym biorą udział uczniowie z 32 klas z Polski (Szczecin, Kołobrzeg) i Niemiec (Berlin). Projekt ten rozpoczął się we wrześniu 2013r. i trwać będzie do czerwca 2014r.
Sportowa strona projektu to turniej piłki nożnej zorganizowany na kształt Mistrzostw Świata w Brazylii. W turnieju tym każda klasa będzie reprezentowała jeden z krajów zakwalifikowanych do Mistrzostw Świata (losowanie krajów - 11.12.20013r.). "Fair Friends 2014" zakończy się 4 dniowym finałowym spotkaniem wszystkich polskich i niemieckich uczestników w Berlinie, w czerwcu 2014r.
Zanim odbędą się rozgrywki finałowe uczniowie naszej szkoły zapoznają sie z uczniami z klasy peartnerskiej z Berlina. Komunikacja odbywa się głównie za pomocą eTwinningu.
Następnym etapem projektu jest przygotowanie prezentacji wylosowanego kraju. Nasza szkoła przygotuje pawilon  prezentujący Ekwador, która zostanie przedstawiony podczas turnieju w Szczecinie oraz Berlinie.
Uczniowie będą brali udział w konkursie na logo projektu (grudzień 2013r.) oraz w warsztatach prowadzonych przez niemieckich wykładowców (marzec 2014r.)
W dniach 19.05 - 23.05.2014r. gościć będziemy w Szczecinie uczniów z niemieckiej szkoły partnerskiej.
W dniach  02.06 - 06.06. 2014r. uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami pojadą do Berlina.
Grażyna Maciejewska