PROJEKT AISEC "ENJOY MY ORIGIN"

W ramach projektu edukacyjnego AISEC ” Enjoy my Origin” Szkoła Podstawowa nr 14 gościła dwoje studentów, Ovie z Indonezji i Berena z Turcji. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim. Uczestniczyły w nich wszystkie klasy szkoły.
Największa organizacja na świecie zapukała do wrót szkoły, gdzie pani dyrektor, Urszula Pająk jest otwarta na wszystkie inowacje i projekty, które pozwalają uczniom urozmaicić zajęcia.
Bezpośredni kontakt z różnymi kulturami otwiera uczniom okno na świat, pozwala zwiekszać wiedzę dotyczącą specyfiki danego kraju. Dzięci mają okazję usłyszeć, odnośnie tego, co mają do powiedzenia o swoim świecie osoby z innych kultur. Wypowiedzi są wielobarwne, ciekawe. Flora i fauna w pigułce.
Najmłodsi uczniowie mogli zobaczyć na żywo jak wygląda narodowy strój z Indonezji („Baju Bodoo” z Makassar, Sulavesi - Indonesia). Dodatkowo dziewczęta mogły poprzymierzać w/w strój, który prosto z Indonezji przywiozła Ovia.
Beren zaprezentował starszym uczniom dowcipny film o Turcji, ciekawy i autorski. Można było zadawać pytania, zrobić sobie zdjęcie z gośćmi i…. poczuć się jak na rajskich wyspach podczas oglądania kolorowych fotek.
Opowieści Ovii i Berena były suto ilustrowane zdjęciami, a prowadzący mieli doskonały kontakt z dziećmi i młodzieżą. Nad całością czuwały nauczycielki języka angielskiego.

Nela Kowalik